Skocz do zawartości

klopotek

Użytkownicy
 • Zawartość

  39
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O klopotek

 • Tytuł
  Forumowicze

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Witam, zakupiłem biurko za 450 zł do biura, czy muszę wprowadzić biurko do ewidencji wyposażenia?
 2. Dzień dobry, znalazłem artykuł http://poradnik.wfirma.pl/-rejestracja-do-vat-i-vat-ue w którym jest napisane: "Przedsiębiorcy od 2015 roku nie mają jednak obowiązku pozyskania powyższego potwierdzenia i tym samym nie ma konieczności dokonywania opłaty. O ile pierwsze złożenie zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R może powodować konieczność uiszczenia opłaty skarbowej, o tyle aktualizacja tego zgłoszenia nie wiąże się już z żadnymi opłatami.". Czy dobrze rozumiem, że zgłoszenie rozszerzenia VAT do VAT EU nie muszę uiszczać opłaty?
 3. Witam, W jaki sposób należy udokumentować przekazanie towaru handlowego an cele prywatne jeśli jestem na ryczałcie i nie jestem zarejestrowany do VAT. Mam obowiązek prowadzenia ewidencji przychodów, sporządzenia spisu z natury na koniec roku oraz gromadzenia dowodów zakupu towarów więc towar nie może sobie po prostu zniknąć. Proszę o pomoc bo nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie.
 4. a jaką stawką ryczałtu je opodatkować?
 5. Witam, W 2016 roku ryczałt będę opłacał kwartalnie ale czy jeśli w trakcie tego roku przekroczę limit w wysokości 25 000 euro za pozostałą część roku będę musiał płacić ryczałt miesięcznie?
 6. Dziękuje bardzo za informację. Mam jeszcze pytanie dotyczące darowizny...... Jak należy zgłosić darowiznę w US? Oświadczeniem? czy jest do tego specjalny formularz? mam na to jakiś czas? Bo jeśli jest taka możliwość to bym podpisał z żoną umowę z datą wsteczną.
 7. Witam, Chciałbym wprowadzić do firmy auto, które należy do żony i było zakupione przed ślubem. Chciałbym też uniknąć konieczności prowadzenia kilometrówki. Jakie mam opcje żeby móc rozliczać paliwo itp. w firmie?
 8. Proszę o informację czy jeżeli odniosłem kontuzję w ramach prowadzenia swojej działalności i mam wydatki na prywatna opiekę medyczną to czy te wydatki mogę wrzucić w koszta?
 9. klopotek

  prawo jazdy

  Nigdzie w przepisach nie jest napisane wprost, że aby móc wprowadzić do środków trwałych samochód niezbędne jest posiadanie prawa jazdy, jednakże proszę pamiętać, że w razie kontroli to na Pani jako podatniku ciąży obowiązek udowodnienia związku pomiędzy poniesionym wydatkiem a prowadzoną działalnością.
 10. Witam, czy prowadząc działalność, która zajmuje się usługami IT opartej na PKPiR, należy prowadzić magazyn na zakupione domeny dla klientów, czy może wystarczy samo ujęcię ich w trakcie wprowadzania wydatków, jako towar do odsprzedaży?
 11. Witam, w środkach trwałych mojej działalności posiadam samochód osobowy używany w celach prywatnych i służbowych. Ostatnio zamontowałem w samochodzie instalację LPG, posiadam fakturę na kwotę 2850 PLN. Jak zaksięgować mam ten wydatek? Najbardziej pasującym schematem jest ulepszenie środka trwałego, jednak wartość tej usługi nie przekroczyła 3500 PLN. Z góry dziękuję i pozdrawiam,
 12. Witam, podatek za IV kwartał trzeba zapłacić do 20 stycznia 2016, ale czy po złożeniu zeznania rocznego PIT-36 przed 20 stycznia 2016, wynikający podatek dochodowy z zeznania rocznego należy zapłacić do 20 stycznia czy do 30 kwietnia ? (z PIT wyjdzie podatek do zapłaty)
 13. Witam, Czy mogę rozliczyć się wspólnie z żoną, jeśli mamy dwa różne adresy zamieszkania a tym samym podlegamy pod dwa różne urzędy skarbowe? Ja prowadzę działalność, żona natomiast pracuje i jej zaliczki na podatek zakład pracy wpłaca na konto innego urzędu. Proszę o pomoc.
 14. Witam, Zakupiłem od rolnika ryczałtowego towary ale zapłaty dokonałem gotówką na miejscu w momencie zakupu. W związku z tym mam wątpliwość czy mogę odliczyć z niej podatek VAT? Ponoć powinien zapłacić przelewem..... Dodam, że faktura RR została wystawiona tak jak trzeba.
 15. Witam! czy z faktur za paliwo do wózka widłowego mogę odliczyć cały VAT? Dodam, że wózek widłowy wykorzystywany jest tylko na terenie firmy.
×