Skocz do zawartości

klopotek

Użytkownicy
 • Zawartość

  39
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez klopotek

 1. Witam, zakupiłem biurko za 450 zł do biura, czy muszę wprowadzić biurko do ewidencji wyposażenia?
 2. Dzień dobry, znalazłem artykuł http://poradnik.wfirma.pl/-rejestracja-do-vat-i-vat-ue w którym jest napisane: "Przedsiębiorcy od 2015 roku nie mają jednak obowiązku pozyskania powyższego potwierdzenia i tym samym nie ma konieczności dokonywania opłaty. O ile pierwsze złożenie zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R może powodować konieczność uiszczenia opłaty skarbowej, o tyle aktualizacja tego zgłoszenia nie wiąże się już z żadnymi opłatami.". Czy dobrze rozumiem, że zgłoszenie rozszerzenia VAT do VAT EU nie muszę uiszczać opłaty?
 3. Witam, W jaki sposób należy udokumentować przekazanie towaru handlowego an cele prywatne jeśli jestem na ryczałcie i nie jestem zarejestrowany do VAT. Mam obowiązek prowadzenia ewidencji przychodów, sporządzenia spisu z natury na koniec roku oraz gromadzenia dowodów zakupu towarów więc towar nie może sobie po prostu zniknąć. Proszę o pomoc bo nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie.
 4. a jaką stawką ryczałtu je opodatkować?
 5. Witam, W 2016 roku ryczałt będę opłacał kwartalnie ale czy jeśli w trakcie tego roku przekroczę limit w wysokości 25 000 euro za pozostałą część roku będę musiał płacić ryczałt miesięcznie?
 6. Dziękuje bardzo za informację. Mam jeszcze pytanie dotyczące darowizny...... Jak należy zgłosić darowiznę w US? Oświadczeniem? czy jest do tego specjalny formularz? mam na to jakiś czas? Bo jeśli jest taka możliwość to bym podpisał z żoną umowę z datą wsteczną.
 7. Witam, Chciałbym wprowadzić do firmy auto, które należy do żony i było zakupione przed ślubem. Chciałbym też uniknąć konieczności prowadzenia kilometrówki. Jakie mam opcje żeby móc rozliczać paliwo itp. w firmie?
 8. Proszę o informację czy jeżeli odniosłem kontuzję w ramach prowadzenia swojej działalności i mam wydatki na prywatna opiekę medyczną to czy te wydatki mogę wrzucić w koszta?
 9. klopotek

  prawo jazdy

  Nigdzie w przepisach nie jest napisane wprost, że aby móc wprowadzić do środków trwałych samochód niezbędne jest posiadanie prawa jazdy, jednakże proszę pamiętać, że w razie kontroli to na Pani jako podatniku ciąży obowiązek udowodnienia związku pomiędzy poniesionym wydatkiem a prowadzoną działalnością.
 10. Witam, czy prowadząc działalność, która zajmuje się usługami IT opartej na PKPiR, należy prowadzić magazyn na zakupione domeny dla klientów, czy może wystarczy samo ujęcię ich w trakcie wprowadzania wydatków, jako towar do odsprzedaży?
 11. Witam, w środkach trwałych mojej działalności posiadam samochód osobowy używany w celach prywatnych i służbowych. Ostatnio zamontowałem w samochodzie instalację LPG, posiadam fakturę na kwotę 2850 PLN. Jak zaksięgować mam ten wydatek? Najbardziej pasującym schematem jest ulepszenie środka trwałego, jednak wartość tej usługi nie przekroczyła 3500 PLN. Z góry dziękuję i pozdrawiam,
 12. Witam, podatek za IV kwartał trzeba zapłacić do 20 stycznia 2016, ale czy po złożeniu zeznania rocznego PIT-36 przed 20 stycznia 2016, wynikający podatek dochodowy z zeznania rocznego należy zapłacić do 20 stycznia czy do 30 kwietnia ? (z PIT wyjdzie podatek do zapłaty)
 13. Witam, Czy mogę rozliczyć się wspólnie z żoną, jeśli mamy dwa różne adresy zamieszkania a tym samym podlegamy pod dwa różne urzędy skarbowe? Ja prowadzę działalność, żona natomiast pracuje i jej zaliczki na podatek zakład pracy wpłaca na konto innego urzędu. Proszę o pomoc.
 14. Witam, Zakupiłem od rolnika ryczałtowego towary ale zapłaty dokonałem gotówką na miejscu w momencie zakupu. W związku z tym mam wątpliwość czy mogę odliczyć z niej podatek VAT? Ponoć powinien zapłacić przelewem..... Dodam, że faktura RR została wystawiona tak jak trzeba.
 15. Witam! czy z faktur za paliwo do wózka widłowego mogę odliczyć cały VAT? Dodam, że wózek widłowy wykorzystywany jest tylko na terenie firmy.
 16. Przepraszam ale chyba się pogubiłem..... Już nic nie wiem.... Czyli jeśli wystawię fakturę w listopadzie z datą sprzedaży grudzień to księguje fakturę w listopadzie, tak?
 17. A jeśli wystawię fakturę wcześniej tzn np. z datą wystawienia: listopad ale za usługi, które wykonam w grudniu to wtedy sprzedaż też księguje zgodnie z miesiącem sprzedaży tj. w grudniu?
 18. Witam, 30 listopada sprzedałem towar, ale fakturę wystawiłem dopiero dzisiaj tzn 08.12.2015r. Jak prawidłowo mam zaksięgować tę sprzedaż?
 19. Witam, kupiłem drugie auto do działalności, jest to Mercedes Vito 110. Samochód ma jeden rząd siedzeń oraz stałą przegrodę do przewożenia towaru. Jest zarejestrowany jako samochód ciężarowy. Czy mimo tego, potrzebuję dodatkowy przegląd diagnostyczny, w celu uzyskania VAT-1? Dziękuję i pozdrawiam
 20. A jak zapisać w KPiR te 50% podatku VAT ,których nie można odliczyć? Robić dowód wewnętrzny?
 21. Witam, mam techniczne pytanie dotyczące wykazywania w rejestrze VAT oraz deklaracji VAT-7 faktur za np. paliwo, myjnie, serwis samochodu osobowego użytkowanego w firmie w sposób mieszany. Czy należy dzielić kwotę netto z faktury i podatek VAT na połowę, czy należy wpisać całą kwotę netto i 50% VAT? A może jest jeszcze inny sposób?
 22. Witam, złożyłem w urzędzie korektę deklaracji VAT-7 za wrzesień ale dzisiaj znalazłem w niej jeszcze jeden błąd. Czy mogę ją ponownie skorygować? Zrobić korektę korekty?
 23. Dzień dobry, chciałbym zapytać czy mogę dokonać jednorazowej amortyzacji za komputer wprowadzony do jednoosobowej DG, kupiony w listopadzie 2014 roku i wprowadzony do DG DZISIAJ?
 24. Witam. Czy na fakturze data wystawienia może być wcześniejsza niż data sprzedaży ? Np. wystawiam fakturę 30 października z datą sprzedaży 31.10 ?
 25. Dzień dobry, chciałbym się zapytać jakie towary należy wpisywać jako zakup wyposażenia?
×