Skocz do zawartości

Paweł M.

Użytkownicy
 • Zawartość

  60
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. szkła korekcyjne

  Nie takie wydatki są kwalifikowane jako koszt osobisty a więc nie służący działalności a jedynie samemu właścicielowi osobiście.
 2. Samochód osobowy w leasingu

  Niestety, ani leasing ani wynajem dla użytkującego nie mają żadnych specjalnych przywilejów w odliczaniu VAT.... W związku z tym stosuje się ogólnie obowiązujące limity czyli zakup paliwa - brutto w koszty, a z umowy odliczenie 60% VAT nie więcej niż 6000 zł.... Tu uwaga na nadchodzące i długo wyczekiwane zmiany... może w życie wejdą w pierwszej połowie 2014 roku :)
 3. Hasło reklamowe

  Krótkie, zwięzłe i na temat, o to receptura sukcesu! :D
 4. 11 listopad - pracujący pracownik na umowę zlecenie

  Co prawda już po czasie, ale ogólnie te obostrzenia wynikają z kodeksu pracy, który nie obowiązuje zatrudnionych na umowy cywilnoprawne.
 5. Trochę formalności jest. Po pierwsze akcyza. Po drugie przetłumaczenie dokumentów. Po trzecie złożenie wniosku na formularzy VAT-24 o wydanie zaświadczenia tzw. VAT-25 że nie było konieczności zapłaty podatku VAT - dotyczy zakupów dla których nie miało zastosowania WNT. Jeszcze rejestracja, ubezpieczenie i można jeździć :)
 6. Jeden pracownik - delegacja

  Jasne że możesz. Trzeba tylko zawrzeć możliwość wyjazdów służbowych w umowie i najlepiej od razu zawrzeć postanowienia o zwrocie kosztów. Do ustawowego limitu diety i np. ryczałt za nocleg będą kosztem pracodawcy również przy podróżach służbowych pracowników zatrudnionych na umowę cywilnoprawną.
 7. Jak zmienić adres na fakturze

  Można i owszem wystawić notę ale nie ma takiej potrzeby... Jeżeli inne dane się zgadzają błąd w adresie (podanie adresu sklepu a nie zamieszkania) można pozostawić jak jest - błąd mniejszej wagi.
 8. Faktura otrzymana z opóźnieniem

  Skoro był towar to i było prawo do jego sprzedania. Na przyszłość: jeżeli towar przychodzi wcześniej niż faktura księguje Pan w momencie otrzymania towaru - bez czekania na fakturę - dobrze mieć wtedy dokument WZ że towar został Panu wydany albo jakiś inny dokument to potwierdzający. A jak faktura przychodzi uzupełnia Pan dane w KPiR i odlicza VAT.
 9. Wydatki na reklamę

  Reklama ma zwykle ścisły związek z prowadzoną działalnością ponieważ ma na celu sprowadzić do firmy klientów. Reprezentacja natomiast to już bardziej działania na pokazanie się jako firmy profesjonalnej, godnej zaufania czyli takie które mają wywrzeć na kliencie "łał" i nie koniecznie to od nich zależy czy jakaś konkretna transakcja dojdzie do skutku czy też nie...
 10. zwrot nadwyżki w VAT

  Kontrola może się przytrafić każdemu. W wyjaśnieniu ubiegania się o zwrot można scharakteryzować z czego wynika to może sprawi że nie będą musieli dochodzić....
 11. Gratis w postaci breloka

  Chodzi o to aby gratisy spełniały definicję prezentów o małej wartości z ustawy o VAT
 12. Koniec małego zusu

  ZUS preferencyjny obejmuje cały okres miesiąca nie kończy się w trakcie więc jeżeli działalność zaczyna się w trakcie to od ZUS-u dostajemy miesiąc dodatkowy płacenia małych składek :)
 13. Oświadczenie o prowadzeniu dg

  Ja tam twierdze że zawsze mieć lepiej wszystko na piśmie.
 14. Baner reklamowy jako środek trwały

  Zależy o jaki baner chodzi... Może być np. symbol 669 (tablice reklamowe ustawione na powierzchni gruntu - tzn. niezwiązane w sposób trwały z gruntem). Jak nie zawsze pozostaje 808.
 15. kilometrówka

  problem może być jak masz więcej aut i to mieszanych czyli osobowe i ciężarowe. wtedy bezpieczniej tam gdzie nie ma numeru rejestracyjnego potraktować jako bez odliczenia.
×