Skocz do zawartości

Smerfetka111

Użytkownicy
 • Zawartość

  31
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Smerfetka111

 • Tytuł
  Forumowicze

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Moja znajoma przed rozpoczęciem działalności (działalność rozpoczyna od 1 czerwca) zakupiła towary handlowe. Proszę o poradę, czy pomimo tego, że wydatki te były poniesione przed rozpoczęciem działalności może zaliczyć do kosztów?
 2. Od zakupu paliwa na zagranicznej stacji benzynowej nie możesz odliczyć podatku VAT. Dlatego całą kwotę brutto zaliczasz do kosztów podatkowych i ujmujesz w KPiR.
 3. Chce wystawić refkaturę na usługi czy do kwoty z faktury pierwotnej mogę doliczyć marże za moje usługi i dodać je do refaktury?
 4. Super, dziękuje bardzo. Na tym forum zawsze można liczyć na rzetelną pomoc
 5. Dzieki za wyjaśnienie:) To wracając do PIT-36, gdzie w deklaracji mam uwzględnić te źródła przychodów?
 6. Super, dzięki za odpowiedź. Właśnie moja działalność jest opodatkowana na zasadach ogólnych. Czyli wystarczy jak złoże PIT-36? A tak z ciekawości jak to wygląda przy innych formach opodatkowania działalności i pracy na etacie jednocześnie? Też wystarczy złożyć jeden PIT i po sprawie?
 7. Prowadzę działalność i jednocześnie pracuje na etacie. Jak w takim wypadku mam rozliczyć przychody? Tzn chodzi mi o to jaki roczny PIT powinnam złożyć?
 8. Mam problem z wystawianiem faktur sprzedażowych. Świadczę usługi i będę za nie otrzymywać zapłatę w dolarach na konto Paypal. Zastanawiam się, więc czy fakturę wystawić z datą otrzymania pieniędzy na konto paypal czy dopiero, gdy zostaną one przelane na moje konto bankowe?
 9. Obowiązek umieszczania numeru rejestracyjnego na fakturze już dawno został zniesiony, więc nie musisz tego robić. Ale jeśli wykorzystujesz w firmie samochody z różnym odliczeniem VAT to lepiej żeby numer rejestracyjny był na fakturze. W takiej sytuacji, w razie kontroli US nie będzie wątpliwości czy dobrze odliczyłeś VAT. A poza tym dla własnego porządku i spokoju chyba lepiej umieszczać nr rejestracyjny na fakturze.
 10. Smerfetka111

  nadwyżka VAT

  Jeśli nie chcesz otrzymać zwrotu nadwyżki podatku VAT to nie zaznaczaj w deklaracji VAT pola "kwota do zwrotu". Nadwyżka VAT naliczonego nad VAT należnym zostanie wykazana w polu nr 58 deklaracji VAT jako "Kwota do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy" i automatycznie zostanie uwzględniona w deklaracji za kolejny okres rozliczeniowy.
 11. Dostałam fakturę od stacji paliwowej ale nie za paliwo tylko jest to opłata za wyrobienie karty paliwowej. Jak mam to zaksięgować? Jako zakup paliwa czy jako inny wydatek? Bo mam dylemat...
 12. Witam forumowiczów, Mam takie pytanie: w działalności chce wykorzystywać mój prywatny samochód ale jednocześnie chce też, by służył mi w celach prywatnych. Jak mogę to zrobić? Czy przepisy dopuszczają coś takiego?
 13. W remanencie dla celów PIT ujmujesz tylko artykuły, które stanowiły towar handlowy
×