Skocz do zawartości

Pan Wróbel

Użytkownicy
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Pan Wróbel

 • Tytuł
  Początkujący
 1. Pracownik w dniu wczorajszym poinformował mnie, iż jego 22-letnia córka od października ponownie rozpoczęła naukę w szkolę wyższej i związku z tym powinna być zgłoszona do ubezpieczenia zdrowotnego. Z jaką datą w tej sytuacji powinien jako płatnik składek zgłosić córkę pracownika pod jego ubezpieczenie zdrowotne ?
 2. W mojej firmie mam zatrudnionego zleceniobiorce, objętego ubezpieczeniem społecznym. Składki są odprowadzane od kwoty poniżej minimalnej krajowej, z tego co mi wiadomo nie jest to jedyny jego tytuł do ubezpieczeń ale nie posiadam oficjalnie potwierdzenia na to. Czy związku ze zbliżającymi się zmianami w 2016 roku, dobrze by było posiadać oświadczenie o obowiązujących go tytułach do ubezpieczenia ?
 3. W zeszłym miesiącu jak i poprzednim uregulowałem składki po terminie jak również w nieprawidłowej wysokości. Związku z tym, muszę dopłacić należności wraz z powstałymi odsetkami. Czy robiąc przelew do ZUS powinien użyć symbolu wpłaty ‘’S ‘’ jak dotychczas ?
 4. No dobrze. A co w sytuacji likwidacji przedsiębiorstwa ? Nadal mam je u siebie przechowywać ?
 5. Niedawno rozstałem się z pracownikiem. Przez jaki okres powinienem przechowywać jego akta osobowe u siebie ?
 6. Od sierpnia zatrudniam pracownika. Przedłożył świadectwo pracy z tego roku na którym widnieje, że miał zajęcie komornicze. Czy związku z tym powinien coś uczynić ?
 7. W mojej firmie jest przyjęte, że wynagrodzenia są przelewane na rachunek bankowy. Czy pracownikowi zawsze mogę przelać pensję w tej formie ?
×