Skocz do zawartości

Maja

Użytkownicy
  • Zawartość

    5
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. Dzięki za cenne uwagi. A czy jako płatnik składek nie mam obowiązku raz do roku za rok ubiegły sprawdzić prawidłowości danych przekazywanych do ZUS ?
  2. W dniu dzisiejszym zauważyłam błędy w deklaracji rozliczeniowej DRA za listopad bieżącego roku. Czy jest jakiś ustawowy termin na przekazywanie korekt dokumentów rozliczeniowych do ZUS ?
  3. Jeden z pracowników wziął urlop na przełomie miesięcy ( listopad/grudzień ). Pracownik ten otrzymuje stałe miesięczne wynagrodzenie plus ewentualną premie uznaniową. Pracownik przebywał na urlopie w okresie od 29/11/2015 do 01/12/2015. Czy obliczając wynagrodzenie urlopowe należy za każdym razem ustalać osobną podstawę wynagrodzenia urlopowego ?
  4. Obecnie jeden z moich pracowników przebywa na chorobowym. Prawdopodobnie będzie mógł wrócić do pracy za jakieś dwa miesiące. Czy związku z tym jestem zobowiązana wysłać go na badania lekarskie po jego powrocie ?
  5. Prowadzę własną działalność gospodarczą od lutego bieżącego roku. Do końca lipca pracowałam jednocześnie na etacie. Otrzymałam z ZUS list, informujący mnie, że przekroczyłam roczną podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Skoro podlegam wszystkim ubezpieczeniom z tytułu prowadzonej działalności, jakie składki powinnam odprowadzać teraz do ZUS-u ?
×