Skocz do zawartości

złotarybka

Użytkownicy
 • Zawartość

  30
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Mam mały problem. Otóż wysłałam deklarację PIT za 2015 rok przez internet jednak na drugi dzień zorientowałam sie, że wyskoczył błąd w weryfikacji- wprowadziłam niepoprawne nazwisko. Ostatecznie PIT został wysłany ok 20 godzin po terminie. Co należy zrobić w takiej sytuacji?
 2. Kupiłam paliwo na zagranicznej stacji benzynowej. Jak mam zaksięgować taki wydatek? Mogę odliczyć VAT? Samochód mam prywatny i używam go w firmie rozliczając wydatki poprzez kilometrówkę.
 3. Jeśli po wyliczeniu podatku dochodowego wyszła Ci zerowa zaliczka to nie masz obowiązku informowania o tym w jakikolwiek sposób urzędu skarbowego. Od roku 2007 został zniesiony obowiązek składania deklaracji podatku dochodowego od osób fizycznych. Ale pamiętaj, że jeśli podatek VAT nie wyjdzie Ci do zapłaty to i tak musisz złożyć zerową deklarację (jeśli jesteś płatnikiem podatku VAT).
 4. A jak w takiej sytuacji należałoby zaksięgować zakup gruntów, które zostały zakupione do dalszej odsprzedaży?
 5. Mam takie pytanko: jeśli działalność została rozpoczęta 20 lutego, a pierwsza faktura związana z firmą została wystawiona 15 lutego to czy mogę taki wydatek zaksięgować? Dodam, że faktura dotyczy wykupienia domeny internetowej.
 6. Jasne, że tak! Pamiętaj, że wszystkie konta bankowe, które wykorzystujesz w działalności musisz zgłosić do US przez formularz CEIDG.
 7. Przepisy mówią, że przychod powstaje w dniu wydania towaru lub wykonania usługi. Ale jeśli pieniądze otrzymałas przed tymi zdarzeniami to przychód powstaje w dniu wpływu na konto paypal. Oznacza to, że fakturę sprzedaży wystawiasz z datą sprzedaży wpływu pieniędzy na konto paypal, pod warunkiem, że jest on wczesniejsza niz data wykonania usługi i data wystawienia faktury.
 8. Wszystko zależy od tego czy otrzymałeś fakturę pierwotną i ja zgubiłeś czy też faktura pierwotna w ogóle do Ciebie nie dotarła...
 9. W czy ta sama zasada dotyczy podatku dochodowego?
 10. Czy jeśli podatek VAT do zapłaty wyszedł mi 0 zł to czy w US muszę składać jakieś pisma czy deklaracje?
 11. Przed rozpoczęciem prowadzenia działalności poniosłam pewne koszty z nią związane jak, np. opłaty księgowe czy materiały reklamowe. Mam jednak problem, bo pomimo tego, że faktury zostały wystawiona na firmę to data ich wystawienia jest jeszcze przed rozpoczęciem działalności. Czy wydatki te mogę w jakiś sposób zaliczyć do kosztów podatkowych?
 12. Dostałam fakturę i mam problem z jej zaksięgowaniem. Faktura jest za "cyfrowy druk wizytówek". Jednak wizytówki te nie są przeznaczone do wykorzystania przez mnie tylko do dalszej odsprzedaży klientowi, który je zamówił. Jak sama nazwa wskazuje faktura jest za usługę, więc czy mogę to zaksięgować jako zakup towarów handlowych czy może ująć jako zwykły wydatek? Proszę o pomoc w tej kwestii
 13. Hej, mam taki dylemat otrzymałam od kontrahenta zaliczkę i rozumiem, że muszę wystawić fakturę zaliczkową. Ale są sytuacje kiedy czasami wystawia się fakturę zaliczkową a czasem końcową. Od czego to zależy? Czy ktoś może mi to wyjaśnić tak prostymi słowami?
 14. Przez pomyłkę firmową fakturę opłaciłam z prywatnego konta. Czy w związku z tym muszę to jakoś sprostować? Czy wszystko jest ok?
×