Skocz do zawartości

Ciekawska1

Użytkownicy
 • Zawartość

  19
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Jeżeli umowa dotycząca zakupu zakupu na raty nie zawiera zapisu, któy zabraniałby dokonania sprzedaży przed dokonaniem spłaty wszystkich rat to możliwe jest dokonanie sprzedaży firmowego tabletu. Ale sprzedaż ta powinna zostać ujęta w kolumnie 8 KPiR jako Pozostałe Przychody.
 2. Jeśli oprócz odsprzedaży danej usługi dołożyłaś coś od siebie, np. jakąś usługę dodatkową, udoskonaliłaś tą usługę to możesz do niej doliczyć swoją marże. Ponieważ refakturujący traktowany jest jako podmiot, który wykonał usługę i ją sprzedaje, może doliczyć do niej swoją prowizję, marżę. Nie zabrania tego żaden z przepisów nawiązujących do refakturowania.
 3. Chodzi o dane firmy, która wystawia paragon. Na takim paragonie nie musi być Twoich danych. Jakoś nie wyobrażam sobie żeby przy bramce na autostradzie każdy przedsiębiorca podawał dane swojej firmy, by mieć je na paragonie. Kolejki byłby jeszcze dłuższe....
 4. Jeśli paragon zawiera takie dane jak: - numer i datę wystawienia - imię i nazwisko lub nazwę podatnika - numer za pomocą, którego podatnik jest zidentyfikowany na potrzeby podatku - informacje pozwalające na identyfikację rodzaju usługi - kwotę podatku - kwotę należności ogółem to wtedy możesz potraktować go i zaksięgować tak jak księgujesz faktury.
 5. Na moim koncie firmowym posiadam kilka lokat. Czy przychody jakie osiągam z tego tytułu powinnam wykazywać w przychodach z działalności?
 6. Mam taki dylemat: zastanawiam sie jak ksiegować faktury kosztowe od duzej firmy, np. Poczta Polska, gdy dokonuje zakupu w różnych placówkach. W takiej sytuacji NIP na fakturze jest ten sam ale zmienia się adres placówki. Czy musze każdorazowo uwzględniać inny adres? Czy ważny jest NIP a adres nie ma takiego znaczenia?
 7. Jeśli zmienia się jednocześnie zmiana adresu prowadzenia działalności to zmianę to musisz zgłosić poprzez aktualizację formularza CEIDG, w ciągu 7 dni od zmiany. Jeśli zmiana adresu spowoduje zmianę właściwości US to musisz sporządzić aktualizację VAT-R dla rozliczeń podatku VAT. Ale pamiętaj, że od 2016 roku wprowadzone zostały zmiany co do właściwości miejscowej ustalania urzędu o VAT. Przeczytaj sobie o tym w artykule: http://poradnik.wfirma.pl/-zmiana-wlasciwosci-urzedu-dla-vat-w-2016-roku
 8. to zależy z czego finansujesz te wydatki. Jeśli ze środków obrotowych firmy to możesz wydatek ten zaliczyć do kosztów podatkowych. Pamiętaj żeby naliczyć pracownikom podatek dochodowy od tych prezentów. Jeśli jednak masz w firmie ZFŚS i z niego chcesz sfinansować prezenty dla pracowników to pod pewnymi względami możesz to zrobić. Przeczytaj sobie ten artykuł: http://aty.pl/swiateczne-prezenty-w-kosztach-firmy/ fajnie i zrozumiale opisuje tą kwestie
 9. Jeśli masz towary w firmie to możesz dla własnego ułatwienia prowadzić magazyn. Obowiązek jaki na Tobie spoczywa to robienie remanentu, czyli spisu z natury. Remanent musisz sporządzić przynajmniej dwa razy w roku - na zakończenie danego roku i na jego rozpoczęcie).
 10. To jeśli dokonuje sprzedaży na rzecz osób fizycznych i klient nie chce faktury to jak mam udokumentować taką transakcję?
 11. Czy podatnik na ryczałcie zwolniony z podatku vat musi klientom wystawiać faktury bez vat?
 12. Ale potocznie się mówi, że jest rozliczany zakup paliwa do pojazdu, więc wole zapytać i mieć pewność niż rozliczać mój gaz, a potem przyjdzie mi US i będą problemy...
 13. Zastanawiam się nad wykorzystywaniem w działalności mojego prywatnego samochodu i wtedy rozliczałabym go w firmie poprzez kilometrówkę. Tylko jest jeden problem, otóż ten samochód jest na gaz. No i naszły mnie wątpliwości czy w kilometrówce może być wykorzystywany samochód, który jest na gaz? Czy czasami nie jest tak że taki samochód musi być w benzynie? Proszę, nich ktoś rozwieje moje wątpliwości
 14. Pewnie, staramy się nawzajem wspierać Wszystko fajnie ale nie napisałaś za ile ta drukarka, bo jak pewnie wiesz ma to znaczenie czy kosztowała więcej niż 3500 zł czy mniej?
 15. Przytocze Ci ładną regułkę: "do kosztów uzyskania przychodów zalicza się wydatki, które zostały poniesione w celu uzyskania przychodu, zabezpieczenia lub zachowania źródła przychodów. Więc jeśli Twoja podróż wpasowuje się w tą regułkę to możesz księgować fakturę za bilet w koszty. Tylko pamiętaj, że w razie kontroli musisz udowodnić, że ten wydatek miał związek z Twoją działalnością, więc lepiej przechowuj wszelką dokumentację, która dotyczy tego wyjazdu. Mam tutaj na myśli przykładowo korespondencję z potencjalnym kontrahentem.
×