Skocz do zawartości

Zuza

Użytkownicy
 • Zawartość

  34
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Cześć, chcę otworzyć włąsną działalnosc internetową, ale potrzebuje środków na założenie i rozkręcenie biznesu. Chciałbym się starać o dofinansowanie w ramach dotacji UE, ale nie wiem czy są teraz jakies projekty. WIecie może, czy są teraz jakieś projekty z UE? Moja siostra kiedyś skorzystała, ale to było 5 lat temu... A i czy mogę się starać o dofinansowanie, jeśli pracuję na umowie o pracę?
 2. Sklep na Facebooku

  podbijam temat:) również interesuje mnie założenie sklepu na fb lub istagramie. Czy zakładanie własnej działalności jest konieczne? Aaa i jeszcze jedno, mówiliście o darmowych platformach e-commerce do założenia własnego sklepu internetowego, jaka jest najlepsza?
 3. Sklep spożywczy na kółkach

  Nie myślałaś o tym, żeby założyć po prostu zwykły spożywczy sklep gdzieś na obrzeżach? Do mnie jakoś nie przemawia wstrząśnięta cola z samochodu, który przejechał całe miasto. Nie wiadomo, ile w ogóle ona tam JEŹDZIŁA...
 4. WNT

  nabycie towarów od kontrahenta (podatnika VAT UE) z terytorium UE. towary te muszą być przetransportowane z kraju z UE do Polski
 5. niektóre tak. jaki zakup udokumentowałaś paragonem?
 6. paliwo do maszyn budowlanych

  tak, jeżeli maszyny użytkowane są do celów działalności opodatkowanej masz prawo do pełnego odliczenia vat
 7. Media

  Jak najbardziej - w kosztach będziesz mogła rozliczyć nie tylko sam zakup telefonu ale też fakturę za abonament
 8. Ferma

  szczerze mówiąc nie wiem. przed rozpoczęciem takiej działalności warto zrobić analizę rynku - może jakaś ankieta?
 9. kurs

  jeżeli wydatek ma związek z prowadzoną działalnością gospodarczą, to czemu nie. Ale pamiętaj, że to Ty w razie kontroli będziesz musiał udowodnić związek przyczynowo- skutkowy pomiędzy poniesionym kosztem a osiągniętymi przychodami.
 10. Dotacja na środek trwały

  Nie. odpisy amortyzacyjne środków trwałych, których zakup został pokryty z dotacji nie stanowią kosztu uzyskania przychodu.
 11. Google Adsense

  To ich adres: Google Ireland Limited Gordon House, Barrow Street, Dublin, 4 IE6388047V (to numer NIP) Google nie gryzą :)
 12. Poczta

  Zwolnieniu z VAT podlega Poczta Polska, a nie Ty. Więc refakturując tego typu usługi musisz opodatkować je odpowiednią stawką podatku. Najprawdopodobniej będzie to 23% VAT.
 13. drukarka

  Możesz i wtedy stosujesz amortyzację jednorazową w miesiącu przyjęcia jej do użytkowania lub po prostu ujmujesz w kosztach.
 14. założenie działalności

  Z tego co się orientuję w tym zakresie nic się nie zmieniło. W dalszym ciągu składasz CEIDG-1.
 15. pismo o skontrolowanie zwolnienia

  nigdy nie miałam takiego problemu, ale wystarczy trochę poszperać w sieci i znajdziesz chociaż trochę informacji: http://praca.gazetaprawna.pl/wywiady/19 ... nikow.html
×