Skocz do zawartości

Zuza

Użytkownicy
 • Zawartość

  34
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Zuza

 1. Cześć, chcę otworzyć włąsną działalnosc internetową, ale potrzebuje środków na założenie i rozkręcenie biznesu. Chciałbym się starać o dofinansowanie w ramach dotacji UE, ale nie wiem czy są teraz jakies projekty. WIecie może, czy są teraz jakieś projekty z UE? Moja siostra kiedyś skorzystała, ale to było 5 lat temu... A i czy mogę się starać o dofinansowanie, jeśli pracuję na umowie o pracę?
 2. Zuza

  Sklep na Facebooku

  podbijam temat:) również interesuje mnie założenie sklepu na fb lub istagramie. Czy zakładanie własnej działalności jest konieczne? Aaa i jeszcze jedno, mówiliście o darmowych platformach e-commerce do założenia własnego sklepu internetowego, jaka jest najlepsza?
 3. Nie myślałaś o tym, żeby założyć po prostu zwykły spożywczy sklep gdzieś na obrzeżach? Do mnie jakoś nie przemawia wstrząśnięta cola z samochodu, który przejechał całe miasto. Nie wiadomo, ile w ogóle ona tam JEŹDZIŁA...
 4. Zuza

  WNT

  nabycie towarów od kontrahenta (podatnika VAT UE) z terytorium UE. towary te muszą być przetransportowane z kraju z UE do Polski
 5. niektóre tak. jaki zakup udokumentowałaś paragonem?
 6. tak, jeżeli maszyny użytkowane są do celów działalności opodatkowanej masz prawo do pełnego odliczenia vat
 7. Zuza

  Media

  Jak najbardziej - w kosztach będziesz mogła rozliczyć nie tylko sam zakup telefonu ale też fakturę za abonament
 8. Zuza

  Ferma

  szczerze mówiąc nie wiem. przed rozpoczęciem takiej działalności warto zrobić analizę rynku - może jakaś ankieta?
 9. jeżeli wydatek ma związek z prowadzoną działalnością gospodarczą, to czemu nie. Ale pamiętaj, że to Ty w razie kontroli będziesz musiał udowodnić związek przyczynowo- skutkowy pomiędzy poniesionym kosztem a osiągniętymi przychodami.
 10. Zuza

  Dotacja na środek trwały

  Nie. odpisy amortyzacyjne środków trwałych, których zakup został pokryty z dotacji nie stanowią kosztu uzyskania przychodu.
 11. Zuza

  Google Adsense

  To ich adres: Google Ireland Limited Gordon House, Barrow Street, Dublin, 4 IE6388047V (to numer NIP) Google nie gryzą :)
 12. Zuza

  Poczta

  Zwolnieniu z VAT podlega Poczta Polska, a nie Ty. Więc refakturując tego typu usługi musisz opodatkować je odpowiednią stawką podatku. Najprawdopodobniej będzie to 23% VAT.
 13. Możesz i wtedy stosujesz amortyzację jednorazową w miesiącu przyjęcia jej do użytkowania lub po prostu ujmujesz w kosztach.
 14. Z tego co się orientuję w tym zakresie nic się nie zmieniło. W dalszym ciągu składasz CEIDG-1.
 15. nigdy nie miałam takiego problemu, ale wystarczy trochę poszperać w sieci i znajdziesz chociaż trochę informacji: http://praca.gazetaprawna.pl/wywiady/19 ... nikow.html
 16. Rozumiem, że faktycznie jesteś kucharzem prowadzącym swoją własną działalność gospodarczą wówczas jeżeli wydatek jest z nią związany będzie to twój koszt. Ja osobiście ujęłabym go jako zwykły wydatek w kol. 13 lub jako środek trwały i jednorazowa amortyzacja (odpis do KpiR w miesiącu przyjęcia do użytkowania, również kol. 13). Jeżeli ujmiesz go jako ŚT wówczas musisz sporządzić OT.
 17. Nota odsetkowa będzie Twoim kosztem w momencie zapłaty. Należy ująć ją w kol. 13 KPiR.
 18. Zuza

  Dotacja pomostowa

  Proponuję przeczytać tą interpretację. Odpowie na wszystkie Twoje pytania: http://interpretacje.info/Podatek-docho ... stowe.html
 19. wszystko zależy od tego co to za art. spożywcze, czy zatrudniasz pracowników?
 20. Zuza

  korekta faktury

  Myślę, że powinno wystarczyć. Tak przynajmniej wynika z tej interpretacji: http://www.podatki.biz/artykuly/14_13988.htm
 21. Dodatkowo kwoty które zaksięgowałaś (netto, VAT) zapisz na tej fakturze :)
 22. Zmiany w zakresie delegacji mają wejść w życie w 2013 roku: http://www.podatki.biz/artykuly/czwarta ... _18490.htm http://www.podatki.biz/artykuly/noclegi ... _18507.htm
 23. powinnaś prowadzić zeszyt zwrotów, do którego wpinasz paragon na podstawie którego dokonano zwrotu. Na koniec miesiąca księgujesz miesięczny raport z kasy później ten zwrot poprzedzony znakiem minus.
 24. Zuza

  OT

  http://www.druki.gofin.pl/wzory,potwierdzenie,1067.html
×