Skocz do zawartości

Benek

Użytkownicy
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Benek

 • Tytuł
  Początkujący

Informacje

 • Płeć
  Female
 1. Bardzo dobry pomysł. Ważne żebyś miał konkretny pomysł jak to zrobić. to musi być ciekawe i przykuwające uwagę widza. najlepiej przeplatać różne formy wizualizacji. no i nie rozgaduj się, konkrety, najważniejsze informacje.
 2. Forumowicze! zawiesiłem działalność w pierwszym roku jej prowadzenia. teraz chce wznowić firme - moje pytanie - czy okres preferencji liczy się od nowa? czy od momentu zawieszenia? Pomóżcie
 3. Benek

  nieobecność pracownika

  patryk80 ma racje, pod warunkiem, że Ty jako pracodawca wywiązywałaś się ze swoich obowiązków, np wypłacałaś zawsze wynagrodzenie terminowo. Jeśli nie, to pracownik miał prawo odejść bez wypowiedzenia. Chociaż tak czy inaczej powinien cie o tym poinformować.
 4. Nie zazdroszczę. Sam byłem w podobnej sytuacji. Teoria w mądrych książkach o zarządzaniu przedstawia wiele opcji zarządzania konfliktem, ale jak dla mnie zawsze trzeba zacząć od tego samego. Usiądź z nimi i spróbuj ustalić z czego ten konflikt wynika, co się wydarzyło. Bez tej wiedzy wszelkie działania pojednawcze będą. Robione "na ślepo". Daj znać czego się dowiesz
 5. Likwidacja stanowiska jako przyczyna wypowiedzenia, jeśli nie jest przeprowadzona w właściwy sposób i jest robiona "sztucznie" może zostać podważona w sądzie, jeśli pracownik zgłosi sprawę. Jeśli zatrudniasz mniej niż 20 pracowników to nie musisz stosować się do ustawy odnośnie likwidacji stanowiska, a co za tym idzie nie jesteś zobowiązany do wypłaty odprawy. Możesz zwolnienie przeprowadzić na "normalnych" zasadach, czyli z obowiązującym okresem wypowiedzenia. Pamiętaj, że jeżeli jako przyczynę zwolnienia podasz likwidację stanowiska a następnie stworzysz inne stanowisko pracy, którego wymagane kompetencje i obowiązki służbowe będą takie same jak na zlikwidowanym stanowisku będzie to podstawa do podważenia wypowiedzenia.
 6. Dowiedziałem sie, że pracownik pracował przez 2 miesiące na umie zlecenie, która była oskładkowana, ale to było 3 lata temu. to też sie liczy?
 7. Witam forumowicze, może ktoś mi pomoże. Chce zatrudnić pracownika (zaraz po studiach) i jest to jego pierwsza praca. czytałem, że mogę mu dać 80% minimalnego wynagrodzenia. jak to z tym jest?
×