Skocz do zawartości

Johny

Użytkownicy
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Zatrudniam uczniów szkół zawodowych, czyli są to pracownicy młodociani. zarabiaja niewiele, ale na koniec roku wystawiam im pit-11. Ostatnio jeden z nich zapytał mnie czy powinien w jakiś sposób rozliczyć sie z Urzędem Skarbowym? Jaki Pit oni powinni składac?
 2. do kosztów zaliczasz tylko składki. ani odsetki ani żadne inne dodatkowe opłaty związane z zawarciem układu ratalnego nie mogą być rozliczone jako twój koszt.
 3. Niestety zgadzam się z Antoniuszem, należy go zwolnić. Oczywiście wyjaśniając wszystko. Ze względu na dobrą współpracę możecie rozstać się bez "orzeczenia" o winie, czy dyscyplinarki. Jednak gdybyś go zostawiła, to bardzo negatywnie odbiłoby sie na reszcie zespołu. Pracownicy mogliby poczuć, że jest przyzwolenie na takie zachowanie.
 4. Przez wcześniejsze zaległości z opłacaniem ZUSU, w tym momencie zawarłem "układ ratalny". opłacam zaległe składki, plus odsetki, plus opłaty. czy wszystko to stanowi mój koszt? i moge odliczyć to od podatku?? Jak to rozliczyć?
 5. Johny

  meble z euro-palet

  A ja uważam, że to ciekawy pomysł. Oczywiście jeśli ktoś lubi takie zajęcia to super. Ja np nie wiedziałbym nawet jak się do tego zabrać, więc chętnie kupiłbym takie meble. Chociaż przyznaje że ce względu na materiał, meble nie powinny być drogie, no chyba, że będą miały wyjątkowy desing. Wtedy płaci się za styl i owyginalność - a to jest w cenie.
 6. Od nowego roku weszły przepisy dotyczące umów zleceń. Jeśli wynagrodzenie z umowy nie przekracza wynagrodzenia minimalnego to obowiązkowe są wszystkie składki ZUS. To jak w tym przypadku jest z tym studentem?
 7. Przekazałem pracownikowi PIT-11 i wysłałem do Urzędu Skarbowego. Po kilku dniach pracownik zgłosił mi, że zmienił się jego adres. Tym samym zmienił się odpowiedni dla niego Urząd Skarbowy. Co teraz? Pomóżcie
 8. Wszystko co piszecie to racja, tylko ja te sposoby miałyby się sprawdzić w środowisku drobnych remontów? Trzeba dostosować motywatory do zadań jakie wykonują pracownicy. Moim zdaniem dobrze sprawdzą się premie, ponieważ zazwyczaj pracownicy w tej branży nie zarabiają zbyt wiele. Ale premia powinna być uzależniona od jakości wykonanej pracy i np od tempa pracy. W jasny sposób trzeba powiedzieć, że termin ukończenia remontu wyznaczony jest na dzień, np. 15 stycznia. Jeśli skończą szybciej, za każdy zaoszczędzony dzień dostaną dodatkowe wynagrodzę. Oczywiście jak praca zostanie wykonana według przyjętych standardów. To powinno ich skutecznie zmotywować do efektywnej pracy
 9. Za radą Benka postanowiłem wybadać temat. Żaden z tych dwóch pracowników nie potrafi podać konkretnego zdarzenia czy sprawy od której zaczął się ich konflikt. maja sobie wiele do zarzucenia, inne podejście do pracy itp. Pytając pozostałych pracowników, powiedzieli, ze już od dawna przestali ze sobą efektywnie współpracować, zatrzymując wszystko na etapie, który z nich ma racje. Co zrobić w takiej sytuacji?
 10. Od dłuższego czasu mam problem w firmie. Między dwoma najlepszymi pracownikami firmy powstał konflikt. Nie potrafią i nie chcą ze sobą współpracować co negatywnie wpływa na funkcjonowanie firmy. Jak sobie poradzić z tą sytuacją? Co jako szef mogę/powinienem zrobić? Dodam, że nie chce zwolnić żadnego z nich.
 11. W związku z redukcją etatów w firmie muszę zwolnić pracownika, który miał umowę na czas nieokreślony. Czy jeśli jako przyczynę wypowiedzenia podam likwidację to jestem zobowiązany do wypłacenia pracownikowi odprawy?
 12. Moja pracownica 18 stycznia ukończyła 55 rok życia. Wiec już nie trzeba opłacać FP i FGŚP. od kiedy moge już tego nie płacic? od stycznia czy lutego?
 13. nie można. a jak zachorujesz? albo zajdziesz w ciaze? albo bedziesz chciała zacząć opłacać chorobowe?
×