Skocz do zawartości
lorento

czy muszę odliczać VAT

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem działalność na kpir i otrzymałem dotację. Zgłosiłem się od razu jako vatowiec i teraz pytanie. Bo w umowie mam zapisane, że jak dostanę zwrot VAT to muszę go oddać do UP, a jakbym się nie chciał w to bawić to mogę nie odliczać w ogóle vatu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotacje są zwolnione z podatku dochodowego. W większości przypadków wydatki pokryte pieniędzmi z dotacji nie mogą stanowić kosztu firmowego. Wyjątkiem w tym zakresie jest dotacja z Funduszu Pracy na rozpoczęcie działalności (na podstawie art. 46 ust. 1 pkt 2 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy), w tym przypadku wydatki inne niż środki trwałe i wartości niematerialne i prawne - mogą stanowić koszt firmowy, mimo że sam przychód z dotacji jest zwolniony z opodatkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×