Skocz do zawartości
gośka

Ewidencja przebiegu pojazdu czy kilometrówka?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ewidencja przebiegu pojazdu to to samo co kilometrówka?? Pewnie głupie pytanie ale już sama nie wiem. Bo raz mi mówią tak a gdzieś wyczytałam że ewidencja dotyczy samochodów firmowych a kilometrówka jak ktoś korzysta z prywatnego... No więc powiedzcie jak to w końcu jest??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest to samo i dotyczy tylko samochodu prywatnego. Samochody firmowe są wprowadzane do ewidencji środków trwałych - to może o tą ewidencje chodziło tam gdzie Pani wyczytała

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kilometrówka jest przeznaczona tylko dla samochodów osobowych. Jeżeli samochód spełnia wymogi VAT-1 wówczas może zostać uznane za ciężarowe. wtedy oświadczeniem wprowadzasz samochód do firmy i od wszystkich wydatków odliczasz VAT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To wtedy nie stosuje epp ani nie wprowadza do ewidencji środków trwałych, tylko normalnie księguje wydatki z odliczeniem VAT (jeżeli jest vatowcem) w okresie użyczenia samochodu. Musi spisać umowę użyczenia z kolegą żeby móc bez problemu zaliczać wydatki w koszty firmy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak z czystej ciekawości, czy epp można prowadzić też do samochodów ciężarowych?

Też mnie to interesuje... Bo jak piszą na http://kilometrowka.waw.pl kilometrówka dotyczy tylko samochodów osobowych. To prawda, tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi