Skocz do zawartości
Dagmar

pracownica w ciąży

Rekomendowane odpowiedzi

Mam u siebie pracownice w ciąży (ona nie wie, że ja wiem). Czy przywileje jak krótsza praca przed komputerem będą jej przysługiwać dopiero jak mi zgłosi, że jest w ciąży ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pracownica musi Ci donieść zaświadczenie od lekarza, które potem wepniesz do jej akt osobowych. To, że Ci jeszcze o tym nie powiedziała zapewne świadczy o tym, że boi się utraty pracy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie pracy przy monitorze ekranowym. Bo to jest w sumie przestarzały zapis. Dzisiejszy sprzęt jest bezpieczny i nie szkodzi kobiecie w ciąży. Ja mam taką zatrudnioną, póki co 4 miesiąc ciąży. Tak naprawdę to nie mam jej czego innego dać, no bo na magazyn nie wyślę. Co w takim wypadku zrobić ? Czy ona może pracować jak do tej pory jeśli będzie chciała ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może i przestarzały, ale przepisy odnośnie praw kobiety w ciąży się nie zmieniły. Jasne, że wszystko zależy od waszych indywidualnych ustaleń ale miej na względzie, że jak jej każesz przez cały czas siedzieć po 8 godz przed komputerem to może się szybciej zwinąć na chorobowe, bo ją wyeksploatujesz. Bądź co bądź kobietom z brzuszkiem ciężko się siedzi przez 8 godz w tej samej pozycji- bo tu nie chodzi tylko o szkodliwość monitora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się z Thomasem, sam widziałem po mojej ciężarnej koleżance jak chciała pracować do końca na pełnych obrotach, ale się nie udało- przeliczyła swoje siły i odeszła na zwolnienie już w czasie 4 miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi