Skocz do zawartości
pati333

Sposoby na zagospodarowanie gotówki

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś ciekawe pomysły, jak najlepiej zagospodarować zyski, żeby było to opłacalne? Niedobrze jest jak pieniądze leżą na koncie i nic się z nimi nie dzieje, szczególnie w dzisiejszych czasach gdzie nic już nie jest pewne... zastanawiam sie nad lokatą. Macie jakieś pomysły inne, które możecie zaproponować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lokaty, np overnight, konto oszczędnościowe, konta na wysoki procent. Do wyboru jest wiele możliwości. Jak posiadasz smykałkę mozesz zaryzykować na rynku inwestycyjnym, akcje, obligacje. Tylko sie cieszyć, że na koncie nadmiar gotówki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sposobów jest bardzo dużo, a wszystko zależ od tego, jakie masz nastawienie do ryzyka. Dla ryzykantów: giełda, agresywne fundusze, waluty itp. Dla ostrożnych, [xurl=, obligacje itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze trzeba tak inwestować pieniądze, aby w bezpieczny sposób przynosiły [xurl=http://pomnazamypieniadze.wordpress.com/]zyski. A jak to będziemy robić, to kwestia charakteru, wiedzy i wieku. Ważne, żeby nie stracić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Macie jakieś ciekawe pomysły, jak najlepiej zagospodarować zyski, żeby było to opłacalne? Niedobrze jest jak pieniądze leżą na koncie i nic się z nimi nie dzieje, szczególnie w dzisiejszych czasach gdzie nic już nie jest pewne... zastanawiam sie nad lokatą. Macie jakieś pomysły inne, które możecie zaproponować?

może fundusze inwestycyjne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może fundusze inwestycyjne?

Zgadzam się z poprzednim postem. Fundusze inwestycyjne to dobry sposób na ulokowanie swoich oszczędności. Obecnie na rynku inwestycyjnym znajdziesz różnego rodzaju FI, które różnią się między sobą stopą zwrotu oraz poziomem ryzyka inwestycyjnego. Według mnie najlepszym rozwiązaniem jest inwestowanie w FI o relatywnie niskim poziomie ryzyka. Przykładem takiego funduszu jest chociażby BPH i Subfundusz Obligacji 2, który opiera się na inwestowaniu w instrumenty dłużne. Według danych na dzień 14-05-2014 ze strony [xurl]http://www.bphtfi.pl/klienci-indywidualni/fundusze-inwestycyjne/fio/bph-obligacji-2/ subfundusz ten notuje dosyć dobre stopy zwrotu - po upływie dwóch lat wynoszą one +8,66%, natomiast po upływie 5 lat +30,1%. Myślę, że to dobre wyniki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lokaty to dosyć bierny sposób inwestowania. Jestem zwolennikiem funduszy inwestycyjnych, ponieważ według mnie lokowanie pieniędzy w ten sposób jest po prostu efektywne. W Polsce, w przeciwieństwie do krajów o ugruntowanej gospodarce rynkowej, fundusze inwestycyjne nie są tak popularne i jest to dosyć nowa forma pomnażania oszczędności. Wracając do tematu, zaciekawił mnie ostatnio ten fundusz - [xurl]http://www.novofundusze.pl/fundusze-inwestycyjne/novo-obligacji-przedsiebiorstw/, jeszcze nad nim pomyślę, ale już teraz wiem, że chciałbym ulokować w nim przynajmniej małą część moich oszczędności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

A moze warto było by zainwestować w jakieś nieruchomości ? Wydaje mi się, ze jesteli w ten posób ulokujemy nasze pieniadzę, to mamy większą gwarancje na to, ze nam się to zwróci. Poszukaj takich  http://pgnk.pl/lokale-uzytkowe-sklepy-pawilony-kioski-salony-gabinety-handlowe-uslugowe/wynajme/pl/?srch=1  nieruchomości. Czasami można trafić na naprawde dobre okazje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi