Skocz do zawartości
moje_przedszkole

przedszkole plus...

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli nie niską ceną to może jakimiś ciekawymi i potrzebnymi zajęciami jak nauka języków: przede wszystkim angielski plus inny, w zależności z jakiej części kraju jesteś.. niemiecki, rosyjski, czeski...
Poza tym ciekawe zajęcia, które rozwijają pasje, jak taniec, lepienie z gliny, wyjazdy na basen i nauka pływania... Możesz też zrobić ankietę wśród obecnych rodziców, co jeszcze by ich zainteresowało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym szukał klientów osobiście, zagadując mamy i opowiadając im dlaczego moje przedszkole jest lepsze od tego z którego usług korzystają obecnie. Domyślam się że szukasz bardziej 20 niż 200 nowych klientów więc jest to jak najbardziej do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się z Wami - jak najwięcej dodatkowych zajęć dla dzieci. Sama chciałam, żeby w przedszkolu, gdzie chodzi moja córka były jakieś dodatkowe lekcje językowe np. fancuskiego, ale nie wypaliło. Teraz moja Ola chodzi na kurs w szkole językowej Berlitz [xurl]http://www.berlitz.pl/pl/kursy_dla_dzieci_i_mlodziezy/jak_uczymy_dzieci - ja jestem zadowolona i ona też, ponieważ lekcje bardzo przypadły jej do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy też jaka jest konkurencja. Nawet jak mieszkasz w małej miejscowości to rodzice pracują i muszą gdzieś zostawiać swoje pociechy. Myślę że musisz rozeznać się w ofercie konkurencji, zobaczyć co oferują i czy więcej niż Ty. Ewentualnie wtedy dodać coś u siebie czego nie ma gdzie indziej. Zapytaj też obecnych rodziców co chcieliby jeszcze dla swoich dzieci a może nawet poproś o zamieszczenie opinii w internecie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj może zorganizować jakieś dni otwarte albo nieduży "festyn" dla dzieciaków i rodziców tak aby poznali Twoje przedszkole oraz ofertę, którą proponujesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może oprócz takiego typowego przedszkola powinnaś jeszcze prowadzić jakieś fajne dodatkowe zajęcia dla dzieci plastyczne, językowe, taneczne ale tak już po godzinach pracy przedszkola, żeby dzieci, które do niego nie chodzą mogły też przyjść. Będzie to napewno dodatkowy zarobek i też trochę reklama. A jeśli nie masz kwalifikacji lub wyfalifikowanej do tego kadry to możesz po prostu podnajmować powierzchnie po godzinach na takie zajęcia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi