barbara67

Zatrudnianie pracownika

6 postów w tym temacie

Muszę zatrudnić pracownika, i tak szukam informacji i znalazłam, że najlepszą metodą jest asesment center. Czy ktoś wie, jak to zrobić?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Assessment center jest rzeczywiście super metodą, ale musi być przeprowadzona profesjonalnie i jest dosyć droga. W AC nie przeprowadzasz normalnej rozmowy, ale zbierasz grupę ludzi, z których chcesz wybrać pracowników i dajesz im różnego rodzaju zadania, próbki pracy czy testy, które testują te kompetencje, które będą potrzebne na danym stanowisku. AC powinno obserwować dwóch asesorów, no i trwa ono średnio kilka godzin.

Więc, jeśli szukasz dyrektorów i menedżerów, stanowisko jest wysokie, i Cię stać - jak najbardziej. Ale jeśli szukasz bardziej liniowych, to zastanów się nad alternatywą - próbki pracy na przykład. Tańsze, krótsze, mniej męczące.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

AC nie zrobisz raczej sama, potrzebujesz jeszcze ze dwóch osób na asesorów, no i lepiej żeby były doświadczone. Dlatego jak chcesz i uwazasz, że przyda Ci się AC, to radziłabym postawić na specjalistów od rekrutacji :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobrą metodą, również wykorzystującą testy dla pracowników są platformy z branży HR, np.[xurl]http://hrwizard.eu , dzięki którym znalezienie wykwalifikowanego pracownika nie jest już takim problemem. Na portalu rejestrują się zarówno pracodawcy, jak i pracownicy, którzy wypełniają testy na dane stanowiska, dzięki czemu proces rekrutacji odbywa się wygodniej dla obu stron.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Dodaj nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz