Skocz do zawartości
Alouette

Kasa fiskalna a sprzedaż mieszana

Rekomendowane odpowiedzi

Dotychczas dokonywałam sprzedaży wyłącznie wysyłkowej, jako sklep internetowy. Obecnie chcę do tego dołączyć sprzedaż stacjonarną, rejestrowaną na kasie fiskalnej. Czy mimo to powinnam nadal prowadzić ewidencję sprzedaży dla sprzedaży wysyłkowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasady, w sytuacji kiedy ze sprzedaży wysyłkowej przychody wpływają tylko na konto bankowe, przez PayPal itp., czyli w taki sposób z którego uzyskujesz wydruki, które mogą następnie stanowić podstawę księgowania przychodów, nie jest konieczne ewidencjonowanie sprzedaży na kasie. Zatem kasę należałoby wykorzystywać wyłącznie przy sprzedaży stacjonarnej. Należy przy tym szczególnie uważać na sprzedaż wysyłkową - chociaż jeden przychód nie na konto będzie się wiązać z koniecznością wykorzystywania asy także w tym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to konieczność posiadania kasy fiskalnej jest wymagana od jakiejść kwoty oprotu rocznie chyba coś koło 20 000 zł. Jak jest mniej można wystawiać faktury VAT przecież. I w momencie przekroczenia się ją kupuje, a nie w momencie planowanego osiągnięcia w danym roku tej kwoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×