Skocz do zawartości
majkel

dotacja na sprzęt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś może orientuje się czy można dostać dotacje na zakup wózków widłowych do przedsiębiorstwa prywatnego? I czy mogą to być wózki używane  czy tylko nowe? Gdzie starać się o taką dotacje? Bardzo przydał by mi się taki sprzęt przy magazynowaniu, więc jeśli ktoś wie coś na ten temat - proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam prośbę o pomoc. Otrzymałem dofinansowanie z Urzędu Pracy z programu De Minimis.

Według tego co czytałem, część z tych zakupów nie może zostać uznana za koszty uzyskania przychodu, tzn: środki trwałe i wartość niematerialne i prawne w takiej cześci w jakieś zostały sfinansowane przez dotacje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak, środki trwałe i wartości niematerialne i prawne nie mogą zostać zaliczone do kosztów jeśli zakupiłeś je z dotacji z Funduszu Pracy. Natomiast zakup towarów/materiałów/pozostałych wydatków mogą zostać ujęte w kosztach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

małgośka użyła najprawdopodobniej skrótu myślowego - bo amortyzujesz cały sprzęt, tylko ta część odpisu amortyzacyjnego w proporcji sfinansowanej ze środków własnych będzie stanowić koszt firmowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie tak. W koszty można zaliczyć tylko część odpisów - tą część, która została zapłacona z własnych pieniędzy. 

Uważaj jeżeli program sam Ci wylicza amortyzację, żeby czasem całości w koszty nie wrzucał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli szukacie dodatkowych informacji na temat rozliczania funduszy oraz metod, zajrzyjcie na http://signum.sitey.me Szukałem kiedyś porad i znalazłem dodatkowe info na stronie firmy pod linkiem.  Z doświadczenia wiem, że warto skorzystać z kilku źródeł, szczególnie w kwestiach finansowania działalności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi