Skocz do zawartości
Paulina28

Mały pensjonat w górach

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad otworzeniem niewielkiego pensjonatu w górach. Mam tam dom, w którym nie mieszkam - dlatego chciałabym go przekształcić w pensjonat. Jest tam dosyć duży korytarz, z którego chciałabym zrobić recepcję, bardzo duża kuchnia - która nadal spełniałaby tę funkcję, w salonie zrobiłabym mini-restaurację, zostałoby 5 pokoi i łazienki. Orientowałam się już tak z grubsza w cenach wyposażenia gastronomicznego i hotelarskiego, między innymi na [xurl]http://www.horeca.pl/ i wydaje mi się, że moje oszczędności będą wystarczające. Czy według Was ten pomysł ma szansę wypalić? Czy tego typu hotelarstwo to dobry pomysł? Oczywiście wprowadziłabym konkurencyjne ceny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli fajnie go urządzisz i przekształcisz to szansa jest. Tylko żeby to przypominało pensjonat, a nie dom :P Bo zdarzało mi się bywać w typowych domach, gdzie jedna łazienka na piętro.

Od tego ludzie uciekają, tym bardziej że mają dużo innych pensjonatów do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość madzialenna

Może i pensjonatów w górach jest mnóstwo ale spróbujcie w takim razie znaleźć jakiś wolny przed sylwestrem, majówką albo chociażby w sezonie narciarskim. Myślę że to świetny pomysł klienci na pewno zawsze będą. Jeśli masz już domek to chyba nie ma się nad czym zastanawiać. Wyposażenie zawsze można kupić po kosztach np. używane, na pewno jakieś duże hotele sprzedają a z resztą i tak mówiłaś że sprawdzałaś koszty i Cię stać. Można też zrobić super klimatycznie w jakimś stylu i będziesz się wyróżniać na tle mnóstwa innych. Powodzenia :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak tak madzialenna ma rację. Zrób w jakimś fajnym stylu np. PRL albo jakiegoś filmu czy bajki. Napewno będzie super wyglądało i ułatwi Ci reklamę bo wszyscy będą o Tobie mówić :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bardzo fajny pomysł, co prawda pensjonatów w górach jest wiele, ale turystów wciąż przybywa, wiec popyt nie zmaleje ;)

wiem, że nie zaczniesz od dużego pensjonatu, ale w czasem zastanów isę nad wprowadzeniem programu RH2 - https://www.gip.com.pl/systemy-hotelowe-i-gastronomiczne/hotele/

Przydatny program do rezerwacji hotelowych, z tym systemem łatwo można zorganizować pracę pensjonatu (a będziesz mieć wiele na głowie, to pewne przy prowadzeniu własnego pensjonatu :D)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi