Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam w firmie auto osobowe w użytku mieszanym. Księguję właśnie fakturę za paliwo, data wystawienia z lipca ale data sprzedaży jest czerwcowa. Czy w takim wypadku przysługuje mi odliczenie 50% VAT? Z góry dziękuję za poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy samochodzie osobowym w użytku mieszanym, czyli częściowo na działalność i prywatnie, od 1 lipca przysługuje odliczenie 50% VAT. Ale dotyczy to tylko przypadków kiedy faktyczne nabycie paliwa miało miejsce od 1 lipca. Jeśli faktura zakupu ma datę sprzedaży czerwcową to oznacza, że zakup paliwa był w czerwcu, Tym samym fakturę należy zaksięgować wg poprzednich zasad, czyli bez możliwości odliczenia podatku VAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jeśli mowa o aucie przy którym nie mogłaś korzystać z odliczenia VAT przy nabyciu paliwa (np auto osobowe w użytku mieszanym), to należy odnieść się do momentu zakupu paliwa - jeśli zakup był w czerwcu kiedy nie przysługiwało odliczenie VAT, to niestety nie będzie go można rozliczyć. Odliczenie 50% VAT przysługuje jedynie od nabyć dokonanych od 1 lipca. Oznaczenie "duplikat" nie ma w tym przypadku znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×