Skocz do zawartości
Birgit

zwolnienie z kasy fiskalnej

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

jestem zwolniona z prowadzenia ewidencja za pomocą kasy fiskalnej. Jeśli rozszerzam działalnośc i zwolnienie dalej mnie obejmuje w jaki sposób muszę ewidencjonować sprzedaż? Czy mogę wyłącznie przy pomocy faktur, nawet dla nabywców indywidualnych? 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bratek - tak, obowiązuje Cię wspólny limit zwolnienia dla sprzedaży stacjonarnej i internetowej - łącznie jest to 20.000 zł w ciągu roku (w roku, w którym rozpoczyna się działalność limit oblicza się proporcjonalnie). Zatem po przekroczeniu limitu musisz sprzedaż stacjonarną obowiązkowo ujmować na kasie a przy internetowej możesz korzystać ze zwolnienia z kasy.

Zwolnieniu z kasy podlega bowiem dostawa towarów w systemie wysyłkowym (pocztą lub przesyłkami kurierskimi), pod warunkiem, że zapłaty za wykonaną czynność dokonano w całości za pośrednictwem poczty, banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (odpowiednio na rachunek bankowy podatnika lub na rachunek podatnika w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, której jest członkiem). Z ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę musi jednoznacznie wynikać, jakiej konkretnie czynności dotyczyła dostawa i na czyją rzecz została dokonana (dane nabywcy, w tym jego adres).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem nie dotyczy Cię wspomnanie wcześniej zwolnienie z kasy przy sprzedaży wysyłkowej. Tak, po przekroczeniu limitu masz na instalację kasy 2 miesiące licząc od końca miesiąca, w którym przekroczono limit. Jak zainstalujesz ją w terminie i dokonasz odpowiednich zgłoszeń w US, to będzie Ci przysługiwać ulga na zakup kasy, 90% jej wartości, nie więcej niż 700 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×