Skocz do zawartości
Birgit

zwolnienie z kasy fiskalnej

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

jestem zwolniona z prowadzenia ewidencja za pomocą kasy fiskalnej. Jeśli rozszerzam działalnośc i zwolnienie dalej mnie obejmuje w jaki sposób muszę ewidencjonować sprzedaż? Czy mogę wyłącznie przy pomocy faktur, nawet dla nabywców indywidualnych? 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bratek - tak, obowiązuje Cię wspólny limit zwolnienia dla sprzedaży stacjonarnej i internetowej - łącznie jest to 20.000 zł w ciągu roku (w roku, w którym rozpoczyna się działalność limit oblicza się proporcjonalnie). Zatem po przekroczeniu limitu musisz sprzedaż stacjonarną obowiązkowo ujmować na kasie a przy internetowej możesz korzystać ze zwolnienia z kasy.

Zwolnieniu z kasy podlega bowiem dostawa towarów w systemie wysyłkowym (pocztą lub przesyłkami kurierskimi), pod warunkiem, że zapłaty za wykonaną czynność dokonano w całości za pośrednictwem poczty, banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (odpowiednio na rachunek bankowy podatnika lub na rachunek podatnika w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, której jest członkiem). Z ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę musi jednoznacznie wynikać, jakiej konkretnie czynności dotyczyła dostawa i na czyją rzecz została dokonana (dane nabywcy, w tym jego adres).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak rozumiem nie dotyczy Cię wspomnanie wcześniej zwolnienie z kasy przy sprzedaży wysyłkowej. Tak, po przekroczeniu limitu masz na instalację kasy 2 miesiące licząc od końca miesiąca, w którym przekroczono limit. Jak zainstalujesz ją w terminie i dokonasz odpowiednich zgłoszeń w US, to będzie Ci przysługiwać ulga na zakup kasy, 90% jej wartości, nie więcej niż 700 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi