Skocz do zawartości
Agnes

Kawa na czas

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę i myślę i nie mogę wymyślić biznesu żeby od początku wiedzieć ze to jest to. 

Kawiarnie mają strasznie drogie kawy i przy jednej kawie ludzie siedzą i siedzą. Czy byłby popyt na kawiarnie z tania ale smaczna kawą(start na 1 zł), gdzie nie płaciło by się za kawę a jedynie za czas spędzony w kawiarni, bez możliwości kupna na wynos.

Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bardzo oryginalny pomysł... ale wydaje mi się, że u nas to raczej na tym nie zarobisz. Ludzie siędzą w kawiarniach bo skoro zapłacili już 20 zł za kawę mają poczucie, że mogą. Jak nie będą płacić za kawę tylko za czas w kawiarni to czas siedzenia w niej będzie ograniczał się tylko do tego żeby wypić ją jak najszybciej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajny pomysł, ale pomyśl, ile klientów przez to stracisz - np młode osoby, które dajmy na to umawiają się na przysłowiową kawę, siedzą i rozmawiają. Ok, siedzą długo, ale kawa w końcu się skończy, więc kupią kolejne, a do tego często ciasto - na tym też się zarabia. Zobacz, że te wszystkie kawiarnie jakoś się utrzymują, a to świadczy o tym, że ten interes się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piękne połączenie, ale gazety też nie przeczytasz w ciągu 2-3 minut. Wyobraź sobie, że gazeta dajmy na to kosztuje 5 zł w kiosku, a Ty siedząc w kawiarni, pijąc kawę i czytając gazetę na czas, przeczytasz ją w ciągu +- 15 minut - i zapłacisz za 15 minut pobytu w kawiarni plus oczywiście kawa na start 1 zł. Jaka stawka by musiała być za 1 minutę, żeby to się opłacało i jednej i drugiej stronie transakcji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim skromnym zdaniem do kawiarni idzie się po to żeby oprócz wypicia dobrej kawy spędzić czas w przyjemnym miejscu, spotkać z przyjaciółmi lub coraz częściej, pracować. Konkurencja na rynku jest duża i szczególnie ciężko konkurować z sieciówkami, dlatego musisz pomyśleć nad czymś wyjątkowym, oryginalnym, niepowtarzalnym. Wyjątkowa kawa, wnętrze lub obsługa. Byłem kiedyś w maleńkiej kawiarni, w której można było napić się kawy z każdego zakątka świata. do tego wnętrze było wytapetowane artykułami z czarnobiałych gazet na temat kawy, a zamiast na krzesłach siedziało sie na workach z kawą. Takie miejsca zapamiętuje się na długo i poleca znajomym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie kawiarnie już istnieją. Nie wiem czy dokładnie na takich zasadach o jakich piszesz ale na pewno też płaci się w nich za czas a nie za kawę. Wiem że jest taka we Wrocławiu. Jeśli jesteś z okolic możesz pójść i zobaczyć jak funkcjonuje albo nawet podpytać o coś. A jak nie to poszukaj w internecie na pewno są jakieś opinie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że to fajne rozwiązanie zwłaszcza jak znajdziesz jakąś fajną miejscówkę i np. w lecie wystawisz leżaki. Klienci na pewno chętnie posiedzą/poleżą sobie przy dobrej kawie chwilkę dłużej a Tobie będą wpadać pieniądze. Myślę, że wszystko zależy od atmosfery.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość madzialenna

Pomysł jest ok i chyba już nawet istnieją takie kawiarnie. Ale trochę nie rozumiem tej idei ze 1 zł na start? W sensie że chcesz brać za kawę złotówkę a później za czas ileś tam czy za jakiś okres czasu np.15 min złotówkę? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie miejsca już istnieją, a z racji niepewności tego biznesu nie warto im robić konkurencji. Chyba, że chcesz zrobić ze swojej kawiarni drugą popularną sieć fastfoodów, gdzie ludzie przychodzą po darmową kawę - tutaj koszt byłby na tyle niski, że pewnie większość osób i tak by wychodziła, bez dodatkowych zamówień. Podejrzewam, że nie zwróciłby się tutaj nawet koszt tej kawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o parzenie kawy to bardzo ważna jest kwestia doboru odpowiedniego ekspresu: http://www.homebook.pl/artykuly/1522/kupujemy-ekspres-do-kawy-na-co-zwrocic-uwage. Ja wybrałam ekspres wysokociśnieniowy, bo lubię wysokie standardy. Ale z tego co wiem dobrze sprawdza się przelewowy a nawet ten z koniecznością ręcznego usuwania fusów. Wszystko jednak zależy od oczekiwań. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi