Skocz do zawartości
Birgit

szycie

Rekomendowane odpowiedzi

hej 

nieskromnie powiem, że potrafię bardzo dobrze szyć, ale nie chcę się zamykać w zwężaniu strojów, nogawek i wszywaniu zamków. Szyję suknie okazjonalne dla Pań, myślę czy nie wprowadzić warsztatów. Przykładowo ktoś ma podstawy i sam chce coś uszyć ale potrzebuje pomocy. Przychodzi do mnie i pomagam szyć i daję wskazówki. 

Myślicie, że będzie zapotrzebowanie na taką usługę?

Dziękuję za wszelkie sugestie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że byłoby też wielu chętnych, którzy w ogóle nie potrafią szyć a chcą się nauczyć. Musiałabyś więc jakoś to dostosować do poziomu uczącego się i powinno być ok :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, też myślę, że duży popyt byłby na kursy szycia od totalnych podstaw - ile jest dziewczyn, które nawet guzika przyszyć nie potrafią, bo nikt ich tego nie nauczył? 

A dla bardziej zaawansowanych też fajna opcja, żeby wyszlifować swoje umiejętności :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obecnie zainteresowanie rzeczami DIY, home made, etc. jest bardzo duże. Kobiety, a nawet młode dziewczyny na pewno chętnie nauczą się czegoś, co później będą mogły wykorzystać, by pochwalić się przez koleżankami, czy znajomymi. Ponadto w większych miastach organizuje się masę różnego typu warsztatów rękodzieła, może początkowo spróbować zgłosić się do jakiejś instytucji zajmujące się takimi rzeczami? Zobaczysz, ile chętnych będzie, z jakimi umiejętnościami i jakie jest zapotrzebowanie.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie że będzie zapotrzebowanie. Teraz w sieciówkach jest pełno identycznych rzeczy i każda dziewczyna by chciała mieć coś takie co ma tylko ona. A jeszcze jak będzie mogła sobie to sama uszyć to już w ogóle. Myślę że to super pomysł sama bym się chętnie zgłosiła na taki kurs, żeby później umieć sobie uszyć coś co będą mi zazdrościły wszystkie koleżanki.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie zgadam się z moimi poprzednikami. Nie czekaj, tylko bierz się do roboty, a jak byś planowała jakieś warsztaty w okolicach Krakowa daj koniecznie znać! :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koniecznie wykorzystaj takie umiejętności! 

To obecnie świetny pomysł na biznes (widzę ile moich koleżanek rozgląda się za takimi kursami). Możesz spróbować ze szkoleniami stacjonarnymi albo online, aby móc dotrzeć do większej ilości klientów. 

Fajnym pomysłem jeśli będziesz chciała działać stacjonarnie mogą być kawiarnie, w których stoją maszyny do szycia - mogłabyś wtedy oferować konsultacje osobom, które przyszły własnoręcznie coś uszyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi