Skocz do zawartości
quoto111

rejestracja do VAT-UE

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem podatnikiem VAT ale nie jestem zarejestrowany do VAT-UE. Będę teraz sprzedawał towary kontrahentowi z Francji. Czy w związku z tym muszę się zarejestrować do VAT-UE? Czy mogę tego jakoś uniknąć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokonując transakcji na terenie UE musisz zarejestrować się do VAT-UE. Rejestracji dokonujesz na druku VAT-R, w części C.3 Pamiętaj, że rejestrując się do VAT-UE masz obowiązek składania do US deklaracji miesięcznych lub kwartalnych (w zależności od dokonanego wcześniej wyboru).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokleję się do tematu... jak w danych miesiącu akurat pierwszy raz od rejestracji zdarzyło mi się że nie mam WDT ... w ogóle nic z UE w tym miesiącu to rozumiem że nie muszę składać zerowej deklaracji? Czy to jest tak jak z Vat-7 że musze mimo wszystko ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokleję się do tematu... jak w danych miesiącu akurat pierwszy raz od rejestracji zdarzyło mi się że nie mam WDT ... w ogóle nic z UE w tym miesiącu to rozumiem że nie muszę składać zerowej deklaracji? Czy to jest tak jak z Vat-7 że musze mimo wszystko ? 

Nie musisz w takim wypadku składać "zerowej" informacji VAT-UE

a czy przy WDT muszę mieć jakieś dokumenty wywozu?? bo coś na ten temat słyszałam

Musisz mieć potwierdzenie, że towar dotarł do nabywcy w innym państwie UE, w tym zakresie obowiązuje zwykle międzynarodowy list przewozowy CMR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi