Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam swój prywatny telefon, jest on na abonament ale zarejestrowany na mnie jako na osobę prywatną. Jednak wykonuję też z niego rozmowy związane z prowadzoną przeze mnie działalnością. I tak się zastanawiam czy wydatki na ten telefon mogę jakoś zaliczyć do kosztów firmowych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj marwi85!

Przy umowie na osobę prywatną abonanemt nie będzie mógł być kosztem firmowym a jedynie koszt rozmów, ale wg bilingu, czyli w podziale na rozmowy, które faktycznie zostały przeprwadzone na cele firmowe (to tak zgodnie z literą prawa podatkowego). 

W takim wypadku najprościej podpisać umowę na firmę, wtedy cały abonament ujmiesz w kosztach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wielkie za odpowiedź :) A tak się jeszcze zastanawiam skoro muszę posiadać billingi żeby móc zaliczyć rozmowy w koszty to co w sytuacji, gdy mam telefon na kartę? Wtedy przecież nie dostaję billingów (pytam tak z czystej ciekawości, jak wygląda ta kwestia)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli jest to prywatny telefon na kartę to raczej nie rozliczysz zakupu doładowania w kosztach firmowych - trudno w tym przypadku udowodnić ile z niego dzwoniłeś służbowo a ile prywatnie

Edytowane przez Bart

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może i trudno udowodnić ale w przepisach nie jest nigdzie napisane, że nie możesz używać telefonu na pre-paid. Najlepiej w takim przypadku przyjąć go na środki trwałe i wtedy faktury za doładowania wrzucać w koszty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może i trudno udowodnić ale w przepisach nie jest nigdzie napisane, że nie możesz używać telefonu na pre-paid. 

No nie ma... ale koszty za doładowania PRYWATNEGO telefonu w kosztach? Urząd na pewno bardzo by się zainteresował.

Jak to będzie telefon firmowy to oczywiście inna bajka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi