Skocz do zawartości
Grajek

Święto wypadające w niedziele

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastawiam, czy za święto wypadające w niedziele, muszę swoim pracownikom oddać dzień wolny, tak jak to ma miejsce w przypadku święta wypadającego w sobotę ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dla pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy (pełen etat) w okresie rozliczeniowym czas pracy zasadniczo nie powinien przekraczać 8 godzin na dobę, a tym samym 40 godzin w 5-dniowym tygodniu pracy (zwyczajowo od poniedziałku do piątku). Zgodnie z art. 130 § 2 Kodeksu pracy każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin i rodzi u pracodawcy zobowiązanie do wyznaczenia dnia wolnego w danym okresie rozliczeniowym.

W sytuacji, gdzie święto będące dniem wolnym od pracy wypada w sobotę, to ty jako pracodawca zobowiązany jesteś oddać pracownikom w zamian inny dzień wolny. Natomiast jeżeli dzień świąteczny wypada w niedzielę, tak jak tegoroczne Święto ( Dzień Wszystkich Świętych ), nie należy oddawać dnia wolnego za nie. Tylko święto przypadające w inny dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o osiem godzin.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×