Skocz do zawartości
małgośka

czynności sprawdzające

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś może przeżył już czynności sprawdzające z podatku VAT? Uzbierała mi się spora nadwyżka VAT-u ale mam też spore obawy wykazać zwrot w deklaracji VAT, bo za dużo się naczytałam, że zwrot VAT = kontrola. Czy ktoś może mi powiedzieć jak to wygląda czy jest się czego obawiać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy czy masz coś na sumieniu :)

A tak serio, możliwe że każdy US ma jakieś swoje limity. Ja zawsze mam zwroty VAT ze względu na charakter działalności jaki prowadzę i zauważyłem zależność, że wzywają mnie zawsze gdy mam zwrot powyżej 1000 zł.

A jak to wygląda, mnie zapraszają z rejestrami VAT i dokumentacją źródłową. Sprawdzają poprawność wpisanych w rejestrze kwot, patrzą na faktury kosztowe czy zasadne mogło być ich ujęcie. U mnie nie ma ekstremalnych przypadków, głównie materiały biurowe, sprzęt komputerowy, opłata za telefon i paliwo. Raz tylko kazali mi przesłać skan umowy podpisanej z kontrahentem, dla którego świadczę usługi i w zasadzie to tyle:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołączam się do tematu, też czekają mnie czynności sprawdzające. Moimi głownymi wydatkami były zakupy różnych sprzętów, czy w takim razie będę musiała udowadniać na co mi konkretnie np telefon czy drukarka ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi