Skocz do zawartości
Agnes

opłata za reklamę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

coś tam ostatnio czytam o zmianach w prawie i mam takie pytanie. 

Czy za bilbord reklamowy gmina może mi narzucić opłatę? Jakieś zmiany odnośnie ochrony krajobrazu czy coś takiego?

Zgóry dziękuje za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ochrona krajobrazu – Rada gminy może wprowadzić opłatę reklamową od tablic

Opłatę reklamową pobiera się od:

1. właścicieli nieruchomości lub obiektów budowlanych, z wyłączeniem nieruchomości gruntowych oddanych w użytkowanie wieczyste,
  2. użytkowników wieczystych nieruchomości gruntowych,
  3. posiadaczy samoistnych nieruchomości lub obiektów budow-lanych,
  4. posiadaczy nieruchomości lub ich części albo obiektów bu-dowlanych lub ich części, stanowiących własność Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego, jeżeli posiadanie:
    1. wynika z umowy zawartej z właścicielem, Agencją Nieru-chomości Rolnych lub z innego tytułu prawnego,
    2. jest bez tytułu prawnego

Opłaty reklamowej nie pobiera się w przypadku gdy tablice re-klamowe lub urządzenia reklamowe:

1. nie są widoczne z przestrzeni dostępnych publicznie;
  2. stanowią szyld, o ile jest on zgodny z zasadami i warunkami sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń;
  3. są realizacją obowiązku nałożonego przepisami prawa;
  4. służą wyłącznie do upowszechniania informacji:
    1. trwale upamiętniającej osoby, instytucje lub wydarzenia,
    2. o charakterze religijnym, związanym z działalnością kościołów lub innych związków wyznaniowych, jeżeli tablica reklamowa lub urządzenie reklamowe sytuowane są w granicach terenów użytkowanych jako miejsca kultu i działalności religijnej oraz cmentarzy.

coś takiego znalazłam - mam nadzieję, ze się przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi