Skocz do zawartości
klopotek

Instalacja LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w środkach trwałych mojej działalności posiadam samochód osobowy używany w celach prywatnych i służbowych.

Ostatnio zamontowałem w samochodzie instalację LPG, posiadam fakturę na kwotę 2850 PLN. Jak zaksięgować mam ten wydatek? Najbardziej pasującym schematem jest ulepszenie środka trwałego, jednak wartość tej usługi nie przekroczyła 3500 PLN.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej - jeżeli nie przekracza 3500 zł to nie trzeba tego księgować jako ulepszenie środka trwałego, tylko jako zwykły wydatek, do 13 kolumny KPiR, a VAT oczywiście 50% lub 100%, w zależności, jakiego samochodu to dotyczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej,

Rozliczasz to tak samo, tylko wydatki na auto są wtedy ograniczone limitem kilometrówki - w koszty idą wydatki poniesione na samochód, ale kwota ta nie może przewyższyć limitu wynikającego z kilometrówki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niestety nie mogę się zgodzić z moim przedmówcą, gdyż przedsiębiorca, który w prywatnym samochodzie zamontuje instalację gazową nie może zaliczyć tego wydatku do kosztów ani w pełnej wysokości ani nawet do limitu kilometrówki.  W ramach kilometrówki można zaliczyć tylko wydatki związane z bieżącym użytkowaniem samochodu, instalacja gazowa stanowi natomiast ulepszenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi