Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę o założeniu małej działalności, choć nie wiem od której strony to ugryźć. Chciałabym wykorzystać Food Trucki ale w stylu małego poruszającego się sklepiku. Jakieś napoje, słodycze dla dzieciaków - ogólnie spożywka, może jakieś pieczywo, warzywa i owoce jak udałoby mi się połączyć świeżość jedzenia z czasem pracy. Mieszkam w mieście, ale jednak wiele osiedli oddalonych od centrum nawet do najbliższego spożywczaka ma kawałek drogi. Myślicie, że mogłoby to przynosić jakieś korzyści finansowe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super pomysł! Jakbyś dodatkowo poruszała się również po obrzeżach miasta (tych najbliższych, cywilizowanych), myślę, że można byłoby na tym fajnie zarobić. Warto spróbować, tym bardziej, że pomysł uważam za oryginalny. Nie spotkałam się jeszcze z interesująco wyglądającym sklepem na kółkach, jedynie Pan ze wsi rozwozi świeże jaja po osiedlu - obdartym i poobijanym samochodem dostawczy, co nie koniecznie zachęca do zakupu.

Masz już jakieś kontakty do dostawców, jakiś Food Truck na oku? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie myślałaś o tym, żeby założyć po prostu zwykły spożywczy sklep gdzieś na obrzeżach? Do mnie jakoś nie przemawia wstrząśnięta cola z samochodu, który przejechał całe miasto. Nie wiadomo, ile w ogóle ona tam JEŹDZIŁA... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja uważam, że to super pomysł! Osobiście brakuje mi fajnego sklepiku w którym mogę kupić najpotrzebniejsze rzeczy brakujących w domu. Do mojego osiedlowego spożywczaka aż strach wchodzić - osiedlowi bezrobotni nim zawładnęli. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A myślałaś, jak w ogóle prawnie wygląda coś takiego? Jakiś sanepid, środki bezpieczeństwa, czy pozwolenia na dystrybucję żywności? Nie wiem, nie znam się na gastronomii, zawsze wydawało mi się to bardzo problematyczne pod względem formalności... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę że to super pomysł, zwłaszcza że teraz coraz mniej jest mały warzywniaków, które oferują świeże produkty nawet w centrum miasta. A owoce można kupić tylko w dużych marketach i to naszpikowane mnóstwem chemicznych dodatków. Jeśli będziesz miała dobre produkty to na pewno będzie sukces  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy Ci to wyjdzie. Przecież teraz jest mnóstwo marketów posiadających w swojej ofercie świeże owoce i warzywa i ludzie zazwyczaj tam robią zakupy spożywcze. Wiele takich sklepów jest też na peryferiach miast więc wątpię żeby brakowało tam komuś małych warzywniaków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj stworzyć food truck z jedzeniem na wynos - na przykład pakowanymi sałatkami. Do tego jakieś napoje i w miarę zdrowe słodycze. W ten sposób będziesz mogła sprzedać to w każdym miejscu, nawet takim gdzie w pobliżu jest sklep ( nie każdy ma w swojej ofercie na przykład soki jednodniowe lub wcześniej wspomniane sałatki). Inaczej może być to lekko ryzykowne, ponieważ przychody mogą nie pokryć kosztów. 

W ten sposób wbijesz się w modę na zdrowe odżywianie i nie będziesz mieć wyrzutów sumienia, sprzedając dzieciom batoniki i colę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W pełni zgodzę się z kamil_xd, sklep na kółkach jest bardzo ryzykowny, w niektórych okolicach może się sprawdzić, w innych zaś absolutnie nie, a chyba nie o to chodzi, by mieć shoop truck, który będzie stał wyłącznie w jednym miejscu. A może zdrowe naleśniki? Ciężko jest znaleźć takie na prawdę dobre, a czasem chciałoby się w drodze zjeść taką zdrową i lekką wersję tortilli. Jakieś ciekawe placki, a nie tylko zwykłe pszenny i świeże, smaczne dodatki. Musiałabyś pomyśleć tylko nad formą naleśnika, tak by można było go bez problemu wziąć w rękę i jeść na ulicy, bez obaw o ubrudzenie całego ubrania. :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

food trucki są super. właśnie zaczyna się sezon i co chwila w innym mieście pojawiają się imprezy food truck'owe. Zatem nawet jeśli będzie Ci  słabiej szło w Twojej okolicy możesz przemieszczać się między miastami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi