Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Zastanawiam się nad założeniem sklepu internetowego. Zajmuje się hobbistycznie tworzeniem różnych praktycznych rzeczy, czasem też niepraktycznych ale wszyscy zawsze chwalą. Chciałabym to sprzedawać, a jednak są to wyroby własnoręczne, a pomysły autorski.

Czy problemem może być prawo autorskie? Z mojej strony nie ma żadnego komplikacji, ale zastanawiam się, czy klienci nie będą wymagali ode mnie jakiegoś dokumentu, klauzuli... Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam pojęcia, jak wygląda prawnie coś takiego, ale wydaje mi się, że byłoby to dość dziwne... To trochę tak, jakby wymagać jakiś dokumentów potwierdzających autorstwo przy zakupie koszulki na osiedlowym bazarku. Nie wiem, pomysł wydaje się być bardzo fajny, ale na prawdę nie wiem, jak wygląda to od strony prawnej,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kwes ma racje, żeby zstrzec prawa autorskie, ale już co do plagiatu to pomimo praw autorkich, ktoś może próbować kopiowac Twoje pomysły/produkty.

Lepiej zastrzec i robić swoje. Może być, że po pewnym czasie pojawią się jacyś "zainspirowani" Twoimi projektami, ale to jak wszędzi. 

Życze powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi