Skocz do zawartości
Gość madzialenna

dietetyk- własna działalność

Rekomendowane odpowiedzi

Gość madzialenna

Zawsze interesowałam się tematem właściwego żywienia i ogólnie zdrowego trybu życia. Ostatnio wpadłam na pomysł zrobienia kursu z dietetyki. Właśnie go skończyłam. Myślę, żeby powoli rozpocząć swoją działalność w tej branży. Na początku pracowałabym w domu i może z czasem wynajęła jakiś gabinet. Jak myślicie czy to dobry pomysł na biznes? Czy może powinnam jakoś sprofilować swoje usługi żeby się wyróżnić na rynku?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fakt, że takich usług jest teraz bardzo dużo, jednak i moda na zdrowy tryb życia cały czas się rozwija. Myślę że niedługo większość będzie miała swojego dietetyka. Może na początek powinnaś jakoś określić sobie klientów np. układać diety dla kobiet po ciąży, albo dla dzieci lub osób z danymi chorobami. To zależy o tego w czym czujesz się najlepiej. A z czasem jak już się rozkręcisz i poczujesz pewnie to zobaczyć czy chcesz rozszerzyć swoja ofertę czy zostać przy tych samych klientach. Powodzenia:)  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że to już mocno przereklamowany temat. Teraz w internecie można znaleźć tyle diet i porad żywieniowych za darmo, że mało kto będzie chciał za to płacić nawet jak będziesz miała promocyjne ceny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zgodzę się z krys_33 ponieważ uważam, że owszem w internecie jest mnóstwo diet ale zazwyczaj są nic nie warte. Często właśnie dzięki takim poradom z sieci lekarze i prawdziwi dietetycy mają później co robić. Nie wiem jaki kurs skończyłaś i jaką posiadasz wiedzę ale jak będziesz profesjonalna to na pewno znajdziesz dużo klientów. Bo dziewczyna w wieku 16 lat, która chce schudnąć dla chłopaka może i poszuka diety w internecie ale mama dziecka któremu lekarz zalecił dietę dla zdrowia zdecydowanie poszuka pomocy u Ciebie, a na takich klientach moim zdaniem powinno Ci zależeć.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

malaala ma dobry pomysł. Sprecyzowanie oferty, np. diety dla kobiet w ciąży , dla cukrzyków itp. może się sprawdzić. Widziałam też, że na grouponie i innych tego typu portalach właśnie dietetyce zamieszczają swojej oferty ze specjalnymi rabatami.

Z kolei jeśli chodzi o diety internetowe, to może jest ich dużo i do tego są darmowe, ale moim zdaniem mogą posłużyć jako wskazówki żywieniowe, a nie ściśle określony sposób żywienia. Dieta ma wpływ na funkcjonowanie naszego całego organizmu, dlatego warto zainwestować w dobrego dietetyka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z przykrością muszę stwierdzić, że obecnie na naszym rynku jest ogromna ilość dietetyków, którzy ukończyli jakiś krótki kurs zrywania wiśni. Zacznij działać, ale ucz się cały czas, by móc w przyszłości uzyskać opinie prawdziwego specjalisty i profesjonalisty. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że to super pomysł. Zgadzam się z red_rose diety w internecie powinno się traktować bardziej jako porady a nie sposób żywienia. Może fajnie by było jakbyś dogadała się też z jakimś trenerem personalnym, który układałby program ćwiczeń do twoich diet. Taki pakiet w atrakcyjnej cenie byłby na pewno super ofertą :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość madzialenna

Dzięki za wszystkie porady. Antoniusz nie zamierzam osiąść na laurach. Z reszta jestem po studiach na AWF i miałam już wcześniej do czynienia z tematami biologicznymi i żywieniowymi. Tylko akurat kierunku dietetyki nie kończyłam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedna jaskółka wiosny nie czyni tak samo jak jeden kurs z dietetyki nie robi z Ciebie specjalisty od zdrowego żywienia. Ludzie latami uczą się jak w odpowiedni sposób bilansować dietę, żeby później komuś nie zaszkodzić. Jeśli myślisz o założeniu własnej działalności na poważnie to nie myśl teraz o własnym gabinecie, a o dodatkowych szkoleniach rozwijających Twoje kompetencje. Po kilku takich będziesz coraz bliżej swojego celu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam koleżankę, która chodzi do dietetyczki i płaci jej niemałe pieniądze. Koleżanka pracuje w dużej firmie, gdzie już kilka kobiet skorzystało z tej dietetyczki. Także reklama jest najważniejsza i w tym biznesie. Jeśli chodzi o wiedzę i znajomość tematu, to trzeba się cały czas dokształcać, to na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja myślę, że to jest na czasie, ale fajnie to połączyć z czymś jeszcze, w stylu otworzyć gabinet razem z jakąś kosmetyczką, albo przy fitness clubie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi