Skocz do zawartości
michaś

jaki gadżet najlepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie zabieram się za promocję mojej firmy. Konkurencja jest duża, także będę dużo stawiał na reklamę, co zamówić i gdzie? myślałem o kalendarzach, ulotki już mam rozprowadzone. Może macie jakieś inne pomysły. Jakie gadżety by was zainteresowały?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko zależy od tego czym się zajmujesz. Ogólnie najbardziej chodliwe wydają mi się długopisy i kubki. Poza gadżetami jest mnóstwo innych sposobów na promowanie firmy:
- branding
- własna strona internetowa
- pozycjonowanie stron
- założenie kont na portalach społecznościowych,np Facebook

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,
ja z kolei poleciłabym wykorzystanie marketingu niestandardowego w rozwoju firmy.
Kubki i różne tego typu gadżety są nie tylko kosztowne, ale też często nie przynoszą oczekiwanych rezultatów i efektów (potencjalny klient bardziej chce otrzymać kubek czy długopis niż skorzystać z reklamowanych usług).
Marketing niestandardowy może przynieść wiele korzyści, a co ważne, bez problemu powinien Pan sam sobie poradzić przynajmniej w początkowej fazie wprowadzania do firmy.
Dodatkowo nie wymaga on dużych nakładów finansowych.
Przede wszystkim polecam:

• * założenie konta firmowego na portalach społecznościowych (facebook.pl, nasza-klasa.pl, goldenline.pl itp.), reklamujących firmę, przedstawiających jej wizerunek, opisujących nowości, aktualności itp. Proszę zaprosić jak największą liczbę znajomych, regularnie dodawać wpisy, zdjęcia, jeśli na stronie będzie się "coś dziać" to większe szanse, że zostanie zauważona przez innych

• * marketing szeptany - kanałem przekazu informacji o firmie staje się towarzyska dyskusja, plotka bądź opowiadanie

Polecam szerszy artykuł na ten temat na http://poradnik.wfirma.pl/-nietypowe-fo ... ocji-firmy
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja polecam mieć zawsze przy sobie wizytówki. nie jest to drogie, ale za to standardowe działanie reklamowe. zawsze kiedy jest okazja warto wymienić się takimi kartkami biznesowymi z potencjalnymi klientami czy kontrahentami. dodatkowo większość osób, która wymienia się wizytówkami w ciągu kilku miesięcy ponawia kontakt w celu zorbieniu jakiegoś interesu. pozostaje kwestia doboru wizytówki i jej projektu tak, aby nie zapodziała się czy też nie zagubiła w natłoku innych, które twój potencjany klient na pewno ma. kiedyś drukowano na nich małe kalendarzyki. teraz to spowszedniało i jest trochę obciachowe. lepiej mieć wyjątkowy wzór, który łatwo się zapamiętuje i robi na kontrahencie pozytywne wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rzeczywiście gadżety reklamowe są dosyć dobrym i tanim sposobem na efektywną reklamę. Warto z tej opcji korzystać, zwłaszcza że reklama i marketing to klucz do przetrwania firmy (oraz jej sukcesu ;)). Większość efektywnych reklam jest droga - mam na myśli głównie reklamy telewizyjne, poza tym z reguły zarezerwowane są one dla wielkich koncernów. Myślę, że dobrym sposobem na zaistnienie są również oryginalne materiały POS, chodzi mi głównie o coś takiego - [xurl]http://www.emano.com.pl/oferta-projektowanie-i-druk-materialow-pos-z-kartonu-i-tworzywa.html. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy jakie gadżety oraz czy są dobrze zaprojektowane. Dlugopisy już się trochę opatrzyły. Podobnie smycze do kluczy. Może lepsze by były puzzle http://www.extrema.com.pl/o,4,39,puzzle ... eciem.html ale to też zależy od grupy docelowej. Warto postawić na jakieś ciekawe gadżety np. kostki rubik z własnym logo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość madzialenna

Jeśli chodzi o gadżety to polecam takie, które klienci jeśli je dostaną i będą nosić, staną się żywą reklamą. A żeby tak było musza być one na pewno ładne i stylowe. Np. kubki termiczne, torby ekologiczne może etui na telefony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi