Skocz do zawartości
Anka VIP

szkolenie jaki VAT?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio prowadziłam szkolenie w szkole za co zapłatę dostałam ze środków publicznych. I czy mogę zaznaczyć na tej fakturze że bez stawki VAT bo klientem szkoła która jest zwolniona z VAT??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w przypadku świadczenia usług kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego finansowanych w całości ze środków publicznych świadczenie to podlega zwolnieniu z podatku VAT zgodnie z Art. 43. ust. 1 pkt 29 Ustawy o VAT.

Czyli zwolnienie ze względu na charakter usługi :arrow: wystawia Pani fakturę ze stawką ZW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×