Skocz do zawartości
radżory

Jak reklamować się w sieci?

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zainwestować w reklamę swojej działalności w Internecie. Jakie reklamy w sieci są najlepsze, najbardziej skuteczne. Proszę o jakieś wskazówki, bo nigdy nie miałem z tym nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może warto zainwestować w reklamę na facebooku albo google? Wszystko zależy od tego czym się zajmujesz i na jaką skalę. jeżeli jest to lokalny biznes to może reklama w regionalnym radio lub prasie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w sieci można reklamować się na wiele sposobów, nawet i za darmo(!), ale według mnie warto również zwrócić uwagę na niestandardowe rozwiązania, które przyciągną klientów, bardzo mi się podobał ten artykuł: http://blog.dih.pl/niestandardowe-formy-promocji-warto/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To czego należy się wystrzegać to banery na rożnych stronach i portalach - wartość takiej reklamy jest z roku na rok coraz niższa. Warto rozważyć rożne metody reklamy opartej o tworzenie wartościowych treści: umieszczanie na blogach ciekawych artykuły opowiadających(a nie reklamujące) o twoim produkcie lub firmie, własnoręcznie prowadzenie bloga lub strony informacyjne, udzielanie się w dyskusja na tematy związane ze swoja branżą itd. Wszystko to można wspomóc pozycjonowaniem na odpowiednie dobrane frazy oraz reklamami na portalach społecznościowych(jednak tutaj warto pamiętać że reklama np. na fb nie poparta prowadzenie fajnego fanpage przyniesie raczej mizerne efekty).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja uważam, że warto wypróbować taki [xurl=http://bizzit.pl/buzz-marketing,2248]marketing szeptany oferta wygląda dosyć interesująco, a efekty tych działań można na bieżąco monitorować, więc chyba taka forma promocji mogłaby być skuteczna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o reklamę w sieci to myślę, że watro zainwestować w płatne narzędzia na Facebooku. Wykupując je można określić dokładny target i wtedy masz pewność, że Twoja reklama będzie się wyświetlała odpowiednim klientom. Poza tym inne portale społecznościowe, może jakiś blog.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko zależy od tego, gdzie są Twoi klienci. Jeśli są młodymi ludźmi z pewnością większość znajdziesz na Facebooku, gdzie możesz niewielkim kosztem stworzyć kampanię reklamową oraz umieścić ją równolegle na Instagramie. Natomiast jeśli daleko im do mediów społecznościowych warto zainwestować w reklamę banerową lub w wynikach wyszukiwania, koszt może wydawać się nieco większy, jednak jest to o wiele bardziej rozbudowana sieć promocji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mi się wydaje, że wszystko zależy od tego co sprzedajesz i dla kogo. W internecie tak jak w tradycyjnej reklamie są różne kanały dotarcia do odbiorców. Możesz spróbować w mediach społecznościowych, możesz stworzyć własną stronę albo bloga. A może Twoja branża to handel i chcesz po prostu założyć sklep internetowy. To też są do tego odpowiednie platformy np. Pasejo.pl Powodzenia :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi